Plzeň chce na svých pozemcích stavět olympijský areál

Vložil
ČTK
16.03.2007 12:30
Plzeň

Plzeň - Západočeská metropole Plzeň plánuje v souvislosti se zamýšlenou kandidaturou Prahy na pořádání olympijských her výstavbu nového sportovního areálu. O městě se uvažuje jako o jednom z dějišť fotbalového turnaje.

    Kromě stadionu s vyhřívaným trávníkem a kapacitou 20.000 sedících diváků vznikne v areálu akvapark s tropickým bazénem a vodopádem, více než třísetmetrový krytý svah pro lyžaře s umělým sněhem, hotel, restaurace, masáže a fitness centra za dvě miliardy korun. Informují o tom dnes západočeská vydání Deníku.
    Myšlenku unikátního sportoviště rozhýbal v Plzni podnikatel a faktický vlastník prvoligové Viktorie Plzeň Miroslav Kříž. Město by do projektu vložilo od 350 do 700 milionů korun, další peníze by poskytli soukromí investoři. Multifunkční sportoviště by mohlo stát na městských pozemcích v průmyslové zóně Borská pole na okraji Plzně.
    Investice záleží na domluvě s Prahou. "Pokud by se tu skutečně konala olympiáda ve fotbale, investovali bychom 700 milionů korun a část stadionů by dotoval olympijský výbor - zejména infrastrukturu pro ubytovny sportovců. Kdyby šlo o  stadion bez konání olympiády, dali bychom 350 milionů," uvedl plzeňský primátor Pavel Rödl.
0 komentářů
přidat komentář

Související články