Jak vybrat ty správné dveře se skrytou zárubní?

Vložil
Tisková zpráva
14.05.2024 13:50
DORSIS s.r.o.

Už několik let vládne modernímu bydlení trend směřující k minimalismu. Estetická čistota a elegance už není doménou pouze prémiových projektů a stále častěji se uplatňuje i v běžných novostavbách a rekonstrukcích. Důkazem toho jsou stále běžnější instalace dveří se skrytými zárubněmi Dorsis.

Minimalismus totiž neznamená jenom mít v interiéru málo nábytku – je to přístup, který vede k souladu všech interiérových prvků na bázi střídmosti a elegance, k čemuž jsou například dveře se skrytou zárubní Dorsis naprosto ideální. Umožní srovnat dveře a zárubeň do jedné roviny se zdí, což sice zní jako detail, ale ve skutečnosti vnese do interiéru zcela nový charakter.

Dveře se skrytou zárubní Dorsis – můžeme vybrat z téměř nekonečné řady možností povrchů a barev – zde například ořech nebo lamelová dubová stěna

Skrytá zárubeň jako designový prvek interiéru

Dlouhá léta jsme byli zvyklí na dveře se zárubní, která "rámovala" dveřní prostor, společně s prolisy ve dveřích prakticky dominovala celému prostoru. V lepším případě byly zárubně natřeny barvou podobnou omítce, v panelácích pak byla často přiznána kontrastní barva kovové zárubně.

"Podstatou úspěchu dveří a zárubní Dorsis je vlastně paradox - jejich skutečná kvalita je v tom, že finální produkt v místnosti není vidět. Zárubeň a panty jsou zcela skryté ve zdi, mezi dveřmi a zdí je viditelná pouze tenká spára," říká Jan Krejčí, jednatel společnosti Dorsis. "Na zákazníkovi zbývá pouze rozhodnutí o designu samotného dveřního křídla. Nezapomeňte také na to, že skryté zárubně umožní zachovat co největší průchodnost dveřního prostoru."

Dorsis Fortius 52 můžete mít s dřevěnou dýhou, bílé či barevné, s betonovou stěrkou či třeba tapetované, cílem je nechat dveřní plochu splynout s okolní zdí.

Každý interiér si zaslouží řešení na míru

Chcete dveře až ke stropu? V pořádku. Potřebujete skryté zárubně v podkrovních místnostech nebo oddělit denní a noční zónu bytu? Vše je možné. Dveře se skrytou zárubní můžete instalovat ve zděných domech, dřevostavbách i do běžných sádrokartonových příček.

Proč volit koncept dveří a zárubní Dorsis?
  • Jedná se o ucelený koncept, nikoliv samostatnou zárubeň a dveře – to zajistí dlouhodobou spolehlivost a pevnost, ani dveře větších rozměrů se proto nedeformují a nekroutí
  • Dveře mohou být vysoké až 3500 mm, tedy určitě až ke stropu ve většině běžných interiérů, s nadpražím či bez něj.
  • Konstrukce a dostatečná tloušťka dveří 52 mmm umožňuje aplikovat i volitelné nadstandardní doplňky, například skryté samozavírače, dveřní zarážky či elektrické otevírání.
  • Celá konstrukce je dodávaná smontovaná a vybavená ochrannými prvky pro snadnou instalaci, aby nedošlo k poškození během dokončovacích stavebních prací.

Akustická varianta dveří Fortius Akustik vypadá úplně stejně jako běžná verze, lze ji tedy instalovat do kterýchkoliv místností v interiéru.

Možná oceníte i speciální varianty konceptu Dorsis – například akustické dveře Fortius Akustik dokážou snížit zvukovou průchodnost až o 37 decibelů, což využijete u dětských pokojů a ložnic nebo třeba u prémiových kanceláří a jednacích místností. Jedinečné jsou také bezzárubňové bezpečnostní dveře, které vám umožní využít eleganci skryté zárubně už při vstupu do bytu či domu.

Design v hlavní roli

Ano – vybrat si správný design a barvu dveří je pro klienty často důležitější, než konstrukce. Právě v tomto ohledu nabízí koncept Dorsis široké možnosti. Úkolem klienta je rozhodnout se, jakou roli mají dveře v interiéru hrát – má dveřní plocha zcela splynout se zdí, ladit s provedením okolního nábytku nebo dominovat celému prostoru odlišnou barevností, tapetou nebo obkladem?

Důležitá je variabilita konceptu Dorsis. Dveře mohou být až ke stropu, s nadpražím či šikminou, přesně na míru a potřebám konkrétního prostoru.
 
Přírodní dýha na dveřích představuje pochopitelnou klasiku – barevnost kvalitní přírodní dýhy do interiéru vždy vnese příjemný pocit zabydlenosti. Skutečného souladu v interiéru lze dosáhnout tak, že na dveřní křídlo se použije stejná dýha, jako na nábytku – výsledný efekt je pak opravdu dokonalý.

Dveře se skrytou zárubní se dokážou v prostoru zcela upozadit, stačí je pojmout ve stejném provedení, jakou má okolní zeď, ze vzorníku barev RAL si jistě vyberete. Dveře lze opatřit i stěrkou nebo třeba tapetovat – výsledkem je splynutí zdi a dveří do jedné roviny, viditelná je pouze klika a tenká spára.

Pokud chcete bezzárubňové dveře "zasadit" do netradičně řešeného prostoru (dřevěný obklad stěn, tapety a podobně), určitě volte prémiové řešení Dorsis Fortius – ať už budou dveře vyrobené z dekorovaných či barvených laminátových desek nebo budou obložené keramikou či dokonce kameny, vždy dokážete umocnit celkový charakter vašeho bytu či domu.

"Estetiku bydlení neovlivňují jednotlivé prvky zvlášť, ale celkový soulad mezi nimi. Náš koncept dveří se skrytou zárubní nežádá dominanci v prostoru, naopak - svou variabilitou dokáže sladit dveřní prostory s interiérem, upozadit rušivé prvky a podpořit celkový charakter bytu či domu," dodává Jan Krejčí z Dorsisu.

Více informací najdete na www.dorsis.cz.
0 komentářů
přidat komentář

Související články