Plzeň letos za desítky milionů opraví řadu sportovišť

Zdroj
Lada Pešková
Vložil
ČTK
01.03.2018 10:00
Plzeň

Plzeň - Plzeň letos za desítky milionů opraví řadu městských sportovišť a sportovních areálů. Magistrát zahájí například přestavbu areálu Prokopávka, postaví bránu borců na fotbalovém stadionu, novou sportovní halu a začne s rekonstrukcí bazénu. Oproti loňskému roku dá letos město do sportovišť o zhruba 60 milionů korun více, řekl ČTK primátor Martin Zrzavecký (ČSSD). Radnici se podařilo u sportovišť snížit provozní náklady o zhruba osm milionů korun.


K velkým investičním akcím bude patřit rekonstrukce bazénu na Slovanech. Začne na jaře. Za 52 milionů korun se přesune kotelna a výměníková stanice, na jejichž místě vznikne dětský bazén. V další fázi budou vybudovány šatny a přebudován vchod. Město počítá i s opravou ochlazovacího bazénu a šaten v sauně v bazénu za zhruba tři miliony korun.

Magistrát chce letos také dokončit projekt na komplexní rekonstrukci a přestavbu areálu Prokopávka, takže v září by se mohlo začít stavět. Do roku 2020 se proinvestuje zhruba 174 milionů korun. "Počítá se s rekonstrukcí tělocvičny, fotbalového hřiště, s vybudováním malé tělocvičny na box, s beach kurty, in-line dráhou, víceúčelovými venkovními hřišti, ubytovnou, restaurací, prostě s kompletním zázemím včetně parkoviště," popsal radní pro oblast sportu Petr Chvojka.

Za 120 milionů korun má být letos dostavěna třetí sportovní hala v házenkářském areálu TJ Lokomotivy Plzeň. Hotova by měla být v září. U hokejové Home Monitoring Arény město dokončí mezi první a druhou ledovou plochou hřiště s umělým povrchem za 11,5 milionu, počítá se také se zahájením stavby ubytovny pro hokejovou akademii a se zřízením důstojného hlavního vstupu na stadion. Druhá ledová plocha dostane novou časomíru a výsledkovou tabuli.

Celkem 18 milionů korun je připraveno na poslední chybějící část fotbalové Doosan Areny ve Štruncových sadech - brány borců.

Město také připravuje zpracování územní dokumentace pro modernizaci lukostřelnice ve Štruncových sadech včetně výstavby haly. Dokončovat se bude dokumentace na dostavbu zázemí pro hokejbalisty. V atletickém stadionu ve Skvrňanech se za 6,6 milionu Kč chystá výstavba občerstvovacího a odpočinkového zařízení, na dalších 3,5 milionu korun přijde nové rozběhové zázemí.
0 komentářů
přidat komentář

Související články