Český Brod by mohl příští rok začít stavět novou mateřskou školu, má dotaci 78 mil.Kč

Vložil
ČTK
13.05.2024 18:35
Český Brod

Český Brod – Český Brod na Kolínsku by mohl příští rok začít se stavbou nové mateřské školy s pěti třídami pro 132 dětí v Kollárově ulici. Novostavba, která nahradí nevyhovující montovanou budo- vu současné školky z roku 1976, vyjde předběžně téměř na 157 milionů korun. Polovinu nákladů uhradí město z dotace ministerstva životního prostředí, řekl dnes ČTK starosta města Tomáš Klinecký (Lepší Brod).


Město podle starosty dlouho hledalo vhodný dotační titul, potvrzení o udělení dotace z ministerstva obdrželo dnes. Konečné náklady vzejdou z výběrového řízení. "Byl to třetí pokus o získání dotace. Zřejmě v létě by měla být hotová prováděcí dokumentace, pokud půjde vše dobře, mohlo by se začít stavět příští rok na jaře s dokončením ve školním roce 2026 až 2027," řekl Klinecký.

Moderní školka vznikne podle návrhu společnosti MS architekti. Počet dětí ve školce se zvýší o 36. V areálu budou tři dvoupodlažní budovy propojené společným proskleným atriem se zelenou střechou. Počítá se s velkou zahradou s dětskými hřišti rozdělenou do několika částí.

Ve městě se chystá rovněž zahájení další velké školské investice, a to stavby první části svazkové školy. Vznikne dostavbou pavilonu se 13 třídami u školy v Žitomířské ulici. Město, kde žije zhruba 7400 lidí, se tak připravuje na růst počtu dětí. Podle nedávno zveřejněné studie, kterou si nechal zpracovat Středočeský kraj, čeká největší nárůst počtu obyvatel v kraji do roku 2050 právě region Českého Brodu.
0 komentářů
přidat komentář