Načerno postavená vila v Pardubicích se bourat nebude

Zdroj
Pavel Dosoudil
Vložil
ČTK
12.10.2012 21:50
Pardubice

Pardubice - Proces vedoucí k demolici načerno postavené vily pardubického podnikatele Miloše Holečka se zastavil. Stavební úřad dnes přerušil exekuční řízení, které zahájil 9. října. ČTK to sdělila mluvčí magistrátu Vendula Fižová.
   
"Definitivní rozhodnutí o tom, zda dům pana Holečka v  parku Na Špici zůstane nebo ne, se tedy odsouvá minimálně o rok a půl. Manželé Holečkovi přesto do té doby dům nesmějí užívat k bydlení," uvedla Fižová.
    Dům stojí bez stavebního povolení na pozemku v lokalitě Na Ležánkách nedaleko soutoku Labe a Chrudimky, který není celý určený k výstavbě a je veden jako rekreační zeleň. O likvidaci vily už rozhodl Nejvyšší správní soud, podnikateli vypršela lhůta na odstranění stavby na konci září. Pokud stavebník nařízení nesplní, musí exekuci ze zákona provést město. Na bourací práce musí být zpracován projekt včetně rozpočtu. Náklady má uhradit majitel vily a mohly by teoreticky dosáhnout až deseti milionů korun, což je zhruba cena domu. Kdyby je odmítl zaplatit, radnice by je na něm vymáhala.
    Důvodem k přerušení procesu odstranění budovy je fakt, že zastupitelé města v červnu schválili proces pořízení změny územního plánu. Ta by měla změnit parcelu na pozemek vhodný pro výstavbu. Holeček by potom mohl zpětně žádat o stavební povolení. Stavební úřad sice rozhodnutí zastupitelů znal, přesto ale musel podle zákona nejdříve exekuční proces zahájit, aby ho poté mohl přerušit.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Tohle,nevim jak to pojmenovat,
A.J.K.
13.10.12 11:24
zobrazit všechny komentáře

Související články