Majitel vily postavené načerno: O územním plánu se bude hlasovat

Zdroj
Zuzana Doušová
Vložil
ČTK
30.04.2012 21:25
Pardubice

Pardubice - Pardubické zastupitelstvo bude hlasovat o změně územního plánu, řekl dnes ČTK majitel vily postavené načerno Miloš Holeček. Tvrdí, že našel zastupitele, který návrh na změnu územního plánu předloží. Holečkův dům stojí bez stavebního povolení na pozemku, který není určený k  výstavbě. Změna územního plánu by mu mohla pomoci. Potřebuje k tomu ale hlas 20 členů z 39členného zastupitelstva.
     Nejvyšší správní soud už rozhodl o  likvidaci vily a podnikateli běží lhůta na odstranění stavby.
     Vedení Pardubic minulý týden ale uvedlo, že nemá zprávy o tom, že by se někdo chystal návrh na změnu územního plánu v zastupitelstvu předložit. Aspoň to nikdo z  předsedů zastupitelských klubů na schůzce s vedením města neřekl. Návrh ale může předložit každý ze zastupitelů.
     "Jméno zastupitele zatím říkat nechci, ale o změně územního plánu se hlasovat ještě jednou bude," řekl ČTK Holeček. Nejbližší jednání zastupitelstva se má konat 15. května.
     Při změně územního plánu by se pozemek, na kterém stojí Holečkův dům, mohl změnit v území určené k výstavbě a podnikatel by mohl zpětně žádat o stavební povolení. Holeček se však připravuje i na jiné řešení - vilu přesunout o několik metrů tak, aby nestála v oblasti "rekreační zeleně".
     "Je to poslední možné řešení. Už jsem se na to informoval. Prý by to vyšlo asi na 1,2 milionu korun. Projekt zatím nemám, budu to řešit podle toho, jak dopadne zastupitelstvo," sdělil ČTK Holeček.
     Holeček postavil vilu bez stavebního povolení v lokalitě Na Ležánkách nedaleko soutoku Labe a Chrudimky. Část jeho pozemku je v územním plánu Pardubic označená jako rekreační zeleň. Proto město ani nemohlo stavební povolení vydat.
     Pokud stavebník nesplní po uplynutí lhůty nařízení o  likvidaci domu, musí exekuci ze zákona provést město. Vlastnímu bourání má předcházet zpracování projektu a bouracích prací včetně rozpočtu. Náklady na tuto exekuci by hradili majitelé vily, jejíž hodnota je asi deset milionů korun.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Holečkova vila
tomote
03.05.12 11:14
zobrazit všechny komentáře

Související články