Hranická radnice hledá nejhezčí stavbu loňského roku

Vložil
ČTK
21.01.2007 12:00
Olomouc

Olomouc - Vedení radnice v Hranicích na Přerovsku se rozhodlo najít nejhezčí stavbu loňského roku v ulicích města. Prestižní klání, které má již dlouholetou tradici, mohou ovlivnit i obyvatelé a sami podávat návrhy. Stavbu roku 2006 poté vyhlásí rada města.

    "Jde o prestižní cenu, kterou však každý rok nevyhlašujeme. Snažíme se podpořit zajímavé projekty, které přispívají ke zkrášlení města," řekl ČTK mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.
    Podotkl, že lidé mohou navrhovat stavby všech druhů kromě interiéru. Podmínkou je, aby byla zkolaudována během loňského roku. Investorem by přitom nemělo být město.
    "Návrhy na stavbu, která v roce 2006 nejvíce přispěla ke zlepšení vzhledu města Hranic, je možné podávat do konce ledna," doplnil mluvčí.
    Stavbou roku může být vyhlášena jakákoliv stavební akce. Za stavby se přitom považují i stavby pozemní, vodohospodářské, dopravní, inženýrské konstrukce, technologická zařízení a sadové a parkové úpravy.
    V minulých ročnících například tento titul vyhrála úprava panelového domu v Reskově ulici, čistička odpadních vod, ale oceněna byla i stavba firmy či rodinného domu.
    Podobnou soutěž každoročně vyhlašuje také přerovská radnice. V klání, jehož cílem je vylepšit vzhled ve městě, hledají odborníci nejhezčí fasádu na území svého města. Akce je určena pro majitele novostaveb, rekonstruovaných objektů a panelových domů. Vítěz si kromě titulu odnáší také 50.000 korun.
0 komentářů
přidat komentář