Brno chce postavit v kampusu atletickou halu za čtvrt miliardy

Vložil
ČTK
27.10.2015 21:20
Brno

Brno - Brno plánuje postavit v areálu univerzitního kampusu atletické centrum. Hala by mohla stát naproti Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity, řekl dnes novinářům primátor Petr Vokřál (ANO). Podle něj výstavba podobných hal stojí okolo čtvrt miliardy korun. Město se bude snažit získat dotaci od státu. Práce by mohly začít v roce 2017.
    Město se na výstavbě haly dohodlo s atletickým svazem a Masarykovou univerzitou. "V Brně je okolo 4500 atletů od těch nejmenších až po nejstarší kategorii. Je potřeba si uvědomit, že tito lidé nemají přes zimu kde adekvátně trénovat a hledají si provizorní prostory," uvedl Vokřál.
    Podle něj by byla hala vytížená, protože by do ní v dopoledních hodinách přesunula výuku Masarykova univerzita a odpoledne by sloužila sportovním klubům pro tréninky. "Převážně by sloužila atletům, ale plnila by víceúčelovou funkci. Nebylo by tam úplně všechno, ale k atletice by se daly doplnit i jiné sporty," dodal Vokřál s tím, že hala by měla splňovat kritéria pro pořádání závodů. "Mohly by se v ní konat špičkové závody, ale neděláme si ambice, že by mohla sloužit například pro mistrovství," doplnil primátor.
    Podle něj je ale vše v začátku. "Bude vznikat studie a začnou se řešit pozemkové záležitosti v kampusu. Do března bychom chtěli mít hotovou studii tak, abychom věděli, jak by měla hala vypadat a kolik bude stát," řekl Vokřál. Odhadem se ale podobné haly staví za 250 až 300 milionů korun. Poté se zpracuje projektová dokumentace, a pokud půjde vše bez problémů, v roce 2017 by se mohlo začít stavět. "Budeme také žádat o spolufinancování na centrální úrovni pro roky 2017 a 2018," dodal Vokřál.
0 komentářů
přidat komentář

Související články