Mladí vídeňští architekti a Yo.V.A.3 jsou tady

7. - 26. září 2010 na vídeňském "Karláku" v Kunsthalle

Zdroj
wien.at
Vložil
Tisková zpráva
08.09.2010 22:40
Ve Vídni byla otevřena výstava "Young Viennese Architects - Yo.V.A.3". Jedná se o projekt, který představuje 12 vídeňských architektonických tvůrců, jednotlivců i ateliérů, jejichž týmy tvoří autoři s průměrným věkem do 45 let a které, mají alespoň jednu realizaci ve Vídni. Jejich prezentované projekty a realizace se musí vykazovat inovativním a svébytným charakterem. Odborné porotě, která z 39 předložených projektů vybrala 12 finalistů, předsedal  profesor a Wolf D. Prix, zakladatel ateliéru COOP HIMMELB(L)AU). Výstavu již tradičně provází řada přednášek s názvem "Sto minut architektury", na nichž se zúčastnění architekti představují.

Projekt s názvem Yo.V.A. (Young Viennese Architects) odstartoval vídeňský městský radní pro rozvoj města a dopravu ing. Rudolf Schicker v rámci Vídeňského roku architektury 2005. Cílem je podpora mladých vídeňských tvůrců v oboru architektury. Daří se tak mapovat mladé osobnosti nebo celé skupiny, které spoluvytvářejí živé architektonického dění Vídně. První ročník projektu, Yo.V.A. 1 zavítal do rakouských a německých měst. Yo.V.A.2. se vydala na začátku roku 2009 také do Čech. Pražskou prezentaci připravila Kontaktní kancelář města Vídně Compress společně s Galerií Jaroslava Fragnera v Praze. Projekt navštívil také Brno, Bratislavu, Bělehrad, Záhřeb Ljubljanu a Krakov. Yo.V.A. se koná každé dva roky.
Vídeňská výstava potrvá do 26. září 2010.

V třetím ročníku Yo.V.A. se prezentují následující architekti a ateliéry:
Architekt Clemens Kirsch, KRONAUS KINZELBACH, StudioGruber, grundstein, soma, SPUTNIC ARCHITEKTUR, FLATZ_ARCHITECTS, kaufmann.wanas architekten, SPAN, SHIBUKAWA EDER ARCHITECTS, GABU HEINDL Architektur, Fattinger-Orso-Rieper

Místo konání: Kunsthalle Karlsplatz project space, 4., Treitlstraße 2
Otevírací doba: Úterý až sobota od 13 do 24 hodin, neděle a pondělí 13 až 19 hodin
Vstup volný

Přednášky:
"100 minut architektury 1. část" (7. září 19 hodin)
Architekti: ateliér Gruber, SPAN, GABU HEINDL Architektur, soma

"100 minut architektury 2. část" (14. září 19 hodin)
Architekti: kaufmann.wanas architekten, SPUTNIC ARCHITEKTUR, KRONAUS KINZELBACH, Architekt Clemens Kirsch

"100 minut architektury 3. část" (21. září 19 hodin)
Architekti: grundstein, SHIBUKAWA EDER ARCHITECTS, Fattinger-Orso-Rieper, FLATZ_ARCHITECTS
0 komentářů
přidat komentář

Související články