Pořadatel
Open House Praha, z. ú.

Místo konání
Loretánské nám. 5, 118 00 Praha 1 - Hradčany

Začátek
ne 14.8.2022 10:30

Konec
ne 14.8.2022 12:00

Odkaz
https://www ...
ProcházkaVložil
Michaela Pánková

zpět na článek
Plachý muž, pábitel, či také úspěšný propagátor vlastní tvorby; to jsou jen některé z charakteristik Jana Zrzavého, jednoho z našich nejvýznamnějších výtvarných umělců 20. století.

Věděli jste, že jeho plátna patřila spolu s obrázky Josefa Lady k nejčastěji reprodukovaným dílům předlistopadového období a dnes jsou velmi populární i mezi falzifikátory? Kdo ale byl Jan Zrzavý?

Naše procházka povede v jeho stopách Malou Stranou, která mu posloužila jako velká inspirace, a kde mnoho let žil. Zastavíme se ale nejprve na Loretánském náměstí, které miloval a často i maloval. Zamíříme na Nový Svět k jeho prvního pražskému ateliéru a pokračovat budeme na Jánský vršek a k Novým zámeckým schodům, kde bydlel. Neočekávejte ovšem oslavnou ódu na umělce. Procházka „Zrzavého Malou Stranou“ se snaží tvorbu a mimořádně pestrý život této osobnosti představit komplexně a v co nejširších souvislostech.

Účast na akci je podmíněna zakoupením vstupenky. Více informací naleznete na webových stránkách pořadatele.
0 komentářů
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve výjimečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.