Znojmu se nedaří prodat developerům pozemky pro stavbu domů

Vložil
ČTK
05.07.2016 07:55
Znojmo

Znojmo - Znojmu se letos nedaří prodat developerům ani jednu z vytipovaných lokalit pro stavbu bytových a rodinných domů. Zatímco pozemky pod Městským lesíkem nabízí už potřetí, Malou Louku podruhé. Zájemci o ni mohli projevit zájem do konce června, nyní visí nabídka znovu na úřední desce. Termín pro zájemce vyprší 1. srpna, řekla ČTK mluvčí města Taťána Pavelková. Radní se rozhodli, že podmínky zůstanou stejné.


Malá Louka je tedy nadále k mání za 102,5 milionu korun. Jde o území velké 53.100 metrů čtverečních, metr čtvereční tedy stojí zhruba 1930 korun. Ohraničují ji Vídeňská a Brněnská ulice, tedy hlavní průtah a silnice, která spojuje průtah s hlavním tahem na Brno. Ze severu k území přiléhá hypermarket, z východu hřbitov. U Vídeňské ulice má vedle hypermarketu stát ještě nový supermarket. Kvůli tomu loni v září zastupitelé schválili směnu pozemků, která umožní stavbu supermarketu a vyřeší dopravní napojení lokality.

Znojmo podmiňuje prodej respektováním regulačního a územního plánu, celkem má vzniknout 266 bytů. V místě má být sedm bytových domů, pět viladomů a dva terasové domy.

Opozice v minulosti plán města kritizovala, představu považuje za zastaralou, která neodpovídá stavbě bytových domů v současnosti. Vedení města přesto věří, že se podaří najít investora za současných podmínek a i přesto, že v květnu a červnu se nikdo nepřihlásil.

Malá Louka je prostor, který kdysi sloužil vojákům. Ti z něj odešli v 90. letech, od té doby čeká na využití. Regulační plán schválilo znojemské zastupitelstvo v roce 2014 na posledním zasedání před komunálními volbami.

Městu se nedaří prodat ani pozemky pod Městským lesíkem. Tam město nabízí zhruba čtyři hektary za 37 milionů, tedy metr za 950 korun. Město se takto snaží nabídnout obyvatelům města nové bydlení, aby se nemuseli stěhovat do okolních obcí. Zatím je však neúspěšné.
0 komentářů
přidat komentář

Související články