Ve Znojmě pod Městským lesíkem vznikne nová rezidenční čtvrť

Vložil
ČTK
09.03.2016 19:40
Znojmo

Znojmo - Za nejméně 37 milionů korun se chystá Znojmo prodat zhruba čtyři hektary pozemků pro výstavbu rodinných a menších bytových domů v lokalitě pod Městským lesíkem. Zájemci mohou nabídky na odkup pozemků adresovat vedení města do konce března. Město si od záměru slibuje vznik rezidenční čtvrti, uvedla v tiskové zprávě mluvčí města Zuzana Pastrňáková.

Lokalita je vymezena ulicemi Únanovská, Přímětická a Trentská. V sousedství je městský lesík, za Únanovskou je také trasa plánovaného obchvatu pro tranzitní dopravu od Jihlavy směrem do Rakouska. "Rádi bychom zde vytvořili novou moderní rezidenční čtvrť a nabídli atraktivní možnost bydlení. Měly by zde vyrůst nejvýše čtyřpodlažní bytové domy s přibližně 110 byty a 27 rodinných domů," řekl starosta Vlastimil Gabrhel (ČSSD).

Město si již dříve nechalo vypracovat pro lokalitu architektonickou studii, která počítá s tím, že bude rozdělena do dvou prostorových celků oddělených veřejnou zelení. "Chceme, aby se budoucí investor zavázal k převzetí zpracované urbanistické studie," doplnil Gabrhel.

Uvedl, že cena 950 korun za metr čtvereční je sice vyšší na jihomoravské poměry, ale odpovídá hodnotě daného místa. "Věřím, že by naše nabídka mohla developery oslovit," uvedl Gabrhel.

Město se tím také brání odchodu obyvatel z města, kterému čelí již několik let. Podle sčítání lidu klesl počet obyvatel mezi lety 2001 a 2011 o 1700 na 34.078 a pokles pokračuje. "Potýkáme se s tím, že lidé chtějí bydlet ve vlastním domě, avšak kapacity centra a jeho bezprostředního okolí nestačí. Toto má být jedna z možností, jak nabídnout lidem bydlení v domě s vlastním pozemkem kousek od centra města," uvedla Pastrňáková.

0 komentářů
přidat komentář

Související články