Zastupitelé Krnova vyčlenili 37 mil. Kč na koupi budovy Prioru

Vložil
ČTK
28.03.2019 16:50
Krnov

RMJM

Krnov - Krnovští zastupitelé udělali další krok ke koupi budovy bývalého obchodního domu Prior v centru města. Ve středu večer na svém zasedání schválili úpravu rozpočtu. V něm vyčlenili 37 milionů korun určených právě na odkoupení chátrajícího objektu. ČTK to řekla mluvčí města Dita Círová. Krnov zatím budovu vlastní jen z jedné čtvrtiny. Zbývající část dosud patří firmě Prior, obchodní domy.


"O samotné koupi zastupitelé ještě nerozhodovali. Zajím jen schválili rozpočtovou úpravu, v níž je nyní 37 milionů korun vyčleněných na koupi objektu," řekla mluvčí. Dodala, že jednání představitelů města se zástupci společnosti Prior, obchodní domy budou následovat. Hovořit by už měli o podobě kupní smlouvy. "O samotné koupi objektu by zastupitelé mohli hlasovat v červnu," uvedla Círová.

V budově bývalého Prioru mohou vzniknout další byty nebo knihovna. Vyplývá to ze studie, kterou si město nechalo vypracovat u ostravské pobočky britské architektonické kanceláře RMJM. Radnice už v budově vlastní například 70 bytů. Proto radní uvažují o koupi zbývajícího podílu.

Jednu z plošně největších staveb v centru města, která se v současnosti skládá z prodejní plochy, bytů a technického zázemí se sklady a kancelářskými prostory, architekti navrhli rozdělit částečnou demolicí pěším průchodem na dva menší celky. Podle návrhu by se část objektu měla proměnit na čtyřpodlažní budovu s knihovnou, jednacím sálem pro potřeby města, kavárnami, byty a technickým zázemím. Druhý celek pak tvoří jednopodlažní obchodní část, která navazuje na stávající objekty s městskými byty.

Budova z roku 1983 bude podle představitelů města vyžadovat rozsáhlé investice. Objekt je velmi zastaralý a neměl by zůstat v současné podobě. Městu například dlouhodobě chybí sál pro zasedání zastupitelstva, který by byl pro místní v lepší docházkové vzdálenosti než hasičská zbrojnice v Kostelci. Sídlo by tu mohla mít i služebna městské policie.

Objekt Prioru s bytovými jednotkami byl vybudován v letech 1980 až 1983 na základě vítězného soutěžního návrhu architektonické soutěže na řešení centra Krnova, která se uskutečnila v roce 1967. Rozkládá se na ploše 5532 metrů čtverečních, je tvořen nádvořím a budovou, která se skládá z obchodní a bytové části.
0 komentářů
přidat komentář

Související články