V bývalém Prioru v Krnově mohou vzniknout byty a knihovna

Vložil
ČTK
24.01.2019 16:20
Krnov

Krnov - V budově bývalého Prioru v Krnově na Bruntálsku mohou vzniknout další byty nebo knihovna. Vyplývá to ze studie, kterou si město nechalo vypracovat u ostravské pobočky britské architektonické kanceláře RMJM. ČTK to řekla mluvčí města Dita Círová. Doporučení je nezávazné, o možném využití a odkoupení ještě budou jednat zastupitelé.


Město vlastní čtvrtinu budovy, zbývající část patří firmě Prior, obchodní domy. Radnice v budově vlastní například 70 bytů. Proto radní uvažují o koupi zbývajícího podílu, který jim vlastník přednostně nabídl za 39 milionů korun.

Jednu z plošně největších staveb v centru města, která se v současnosti skládá z prodejní plochy, bytů a technického zázemí se sklady a kancelářskými prostory, architekti navrhli rozdělit částečnou demolicí pěším průchodem na dva menší celky. Podle návrhu by se část objektu měla proměnit na čtyřpodlažní budovu s knihovnou, jednacím sálem pro potřeby města, kavárnami, byty a technickým zázemím. Druhý celek pak tvoří jednopodlažní obchodní část, která navazuje na stávající objekty s městskými byty.

Budova z roku 1983 bude podle představitelů města vyžadovat rozsáhlé investice. Objekt je velmi zastaralý a neměl by zůstat v současné podobě. Městu například dlouhodobě chybí sál pro zasedání zastupitelstva, který by byl pro místní v lepší docházkové vzdálenosti než hasičská zbrojnice v Kostelci. Sídlo by tu mohla mít i služebna městské policie.

Objekt Prioru s bytovými jednotkami byl vybudován v letech 1980 až 1983 na základě vítězného soutěžního návrhu architektonické soutěže řešení centra města Krnova, která se uskutečnila v roce 1967. Rozkládá se na ploše 5532 m², je tvořen nádvořím a budovou, která se skládá z obchodní a bytové části.
0 komentářů
přidat komentář

Související články