Krnovská radnice koupila budovu obchodního domu Prior

Vložil
ČTK
10.12.2019 13:30
Krnov

RMJM

Krnov - Krnovská radnice koupila budovu obchodního domu Prior. Zastupitelé na nákup vyčlenili 37 milionů korun. Část objektu s byty město už vlastnilo. V nově koupené části mají vzniknout další byty či knihovna. Část prostor ale i nadále budou využívat obchodníci. ČTK to řekla mluvčí města Dita Círová.


"Název Prior na fasádě obchodního domu je minulostí. Logo předchozího vlastníka společnosti Prior, obchodní domy město už nechalo odstranit," řekla mluvčí. Dalším důležitým krokem podle ní bylo uzavření dohody se stávajícími nájemci o nájmu a také zálohách na poskytované služby. O provoz objektu se v současné době starají dva bývalí zaměstnanci Prioru, od února 2020 jejich povinnosti přejdou na pracovníky městského úřadu.

"Záměrem města je objekt v příštích letech přebudovat tak, aby se v něm našlo dost místa nejen pro prodejny, ale hlavně pro městskou knihovnu a další byty," doplnila. Vyplývá to i ze studie, kterou si město nechalo vypracovat u ostravské pobočky britské architektonické kanceláře RMJM.

Jednu z plošně největších staveb v centru města, která se skládá z prodejní plochy, bytů a technického zázemí se sklady a kancelářskými prostory, architekti navrhli rozdělit částečnou demolicí pěším průchodem na dva menší celky. Podle návrhu by se část objektu měla proměnit na čtyřpodlažní budovu s knihovnou, jednacím sálem pro potřeby města, kavárnami, byty a technickým zázemím. Druhý celek pak tvoří jednopodlažní obchodní část, která navazuje na stávající objekty s městskými byty.

Budova z roku 1983 bude podle představitelů města vyžadovat rozsáhlé investice. Objekt je velmi zastaralý a neměl by zůstat v současné podobě. Městu například dlouhodobě chybí sál pro zasedání zastupitelstva, který by byl pro místní v lepší docházkové vzdálenosti než hasičská zbrojnice v Kostelci. Sídlo by tu mohla mít i služebna městské policie.

Prior s byty byl vybudován v letech 1980 až 1983 na základě vítězného soutěžního návrhu architektonické soutěže na řešení centra Krnova, která se uskutečnila v roce 1967. Rozkládá se na ploše 5532 metrů čtverečních, tvoří jej nádvoří a budova, která se skládá z obchodní a bytové části.
0 komentářů
přidat komentář

Související články