Studie má naznačit, zda se v Opavě postaví nový bazén

Vložil
ČTK
23.09.2019 16:00
Opava

Opava - Opavští radní si nechali vypracovat studii, která posoudí, zda se městu vyplatí stavba nového bazénu, nebo oprava stávajícího. Studie za 270.000 korun bude hotova na přelomu října a listopadu. ČTK to řekla mluvčí města Lada Dobrovolná.


O stavbě nového bazénu se v Opavě mluví několik let. Projekt předchozího primátora Radima Křupaly (ČSSD) v roce 2017 schválili zastupitelé. Stavba měla vyjít na 350 milionů korun. Loni zvolené vedení radnice s primátorem Tomášem Navrátilem (ANO) ale není rozhodnutu. Stavba nového, či oprava starého bazénu je však jedou z jejich investičních priorit.

"Studie by nám měla nastavit, kam v projektu směřovat, srovnat obě varianty a dát nám jasnou odpověď na řadu otázek, které zatím v souvislosti s výstavbou bazénu nebyly zodpovězeny," uvedl Navrátil.

Studii podle něj zhotoví společnost Relaxsolution, která má v oblasti výstavby bazénů a aquaparků zkušenosti. "Podílela se například na vzniku pražského Aquapalace," doplnil.

Současný opavský bazén stojí téměř ve středu města a některým obyvatelům se jeho přemístění do okrajové části nelíbí. Obávají se zhoršené dostupnosti. Jiní naopak vítají, že se z frekventované komunikace přesune do klidnější části.

První studie nového bazénu vznikla před lety a objekt podle ní měl mít dvě patra a k bazénu měly vést tobogány. Radní později nechali studii přepracovat, aby snížili náklady. Podle posledních plánů města by měl být objekt jednopatrový, s jedním plaveckým bazénem o délce 25 metrů a s šesti drahami. Stejně velký by měl být i rekreační bazén s vodními prvky, jako jsou trysky a divoká řeka. Součástí objektu by měly být sauny, masážní sprchy či bufet.
0 komentářů
přidat komentář

Související články