Opava nechá opravit terasy památkově chráněné budovy koupaliště

Vložil
ČTK
09.09.2021 18:05
Opava


Opava – Opavský magistrát nechá opravit terasy památkově chráněné budovy Městského koupaliště z roku 1931. Práce za víc než šest milionů korun začnou ještě letos na podzim a do příští koupací sezony budou dokončeny. ČTK to dnes řekla Lada Dobrovolná z tiskového odboru města.


"Do začátku další letní sezony projdou rekonstrukcí nadzemní terasy budovy Městského koupaliště. Ty jsou již v havarijním stavu, podloží je zcela vydrolené, proto se dočkají výměny všech vrstev až po novou dlažbu. Revizí a obnovou projdou i klempířské prvky, zábradlí bude nově natřeno," uvedla

Veškeré práce financované z městské pokladny vyjdou na 6,34 milionu korun. "Pracovat se může v závislosti na počasí od letošního podzimu až do příštího jara, vše musí být podle smlouvy uzavřené se stavební firmou hotovo nejpozději do poloviny května 2022," doplnila Dobrovolná.

Městské koupaliště Opava je plovárna, která je v opavských Městských sadech. Součástí areálu je architektonicky ceněná funkcionalistická budova z roku 1931. Postavena byla podle návrhu opavského architekta Otto Reichnera. Hlavní budova a bazény jsou vedeny v seznamu kulturních památek České republiky. Koupaliště bylo v provozu od roku 1931 každou sezonu. Výjimkou je jen rok 1997, kdy Opavsko postihly záplavy.
0 komentářů
přidat komentář

Související články