V Opavě se bude stavět nový bazén za 350 milionů korun

Vložil
ČTK
27.12.2019 12:40
Opava

Opava - V Opavě se bude stavět nový bazén za 350 milionů korun. Bude v africkém stylu a možná ponese jméno slavné opavské rodačky a ochránkyně zvířat Joy Adamsonové. Tuto variantu už schválili zastupitelé. Rozhodovali se mezi touto největší stavbou, menší a rekonstrukcí stávajícího bazénu či pouhou rekonstrukcí dosluhujícího objektu. Nakonec se rozhodl postavit nový velký bazén. ČTK to řekl primátor Opavy Tomáš Navrátil (ANO).


Stavět by se podle něj mělo podle projektu, který v roce 2007 zvítězil v architektonické soutěži. "Náš projektový tým připraví studii. Řešíme nyní už jen velkou variantu. Původní projekt se upraví podle potřeb současné doby. Půjde o drobnější, hlavně vnitřní a dispoziční úpravy," vysvětlil Navrátil. Zopakoval, že město je připraveno do stavby investovat 350 milionů korun bez DPH.

Stavba by mohla v areálu Městských sadů, sousedství současného koupaliště, začít v roce 2023, dokončena by měla být v roce 2025. Areál by měl zahrnovat bazén s osmi drahami, tobogany, saunový svět i zónu s vířivkami. Podle Navrátila lze očekávat roční návštěvnost zhruba od 250.000 do 380.000 lidí.

Oprava stávajícího bazénu by město vyšla na 100 milionů korun. Třetí varianta, stavba menšího akvaparku a oprava stávajícího vyšla také na 350 milionů korun.

Nový akvapark by mohl vzniknout v africkém stylu. Mohl by dokonce nést jméno po opavské rodačce, spisovatelce a ochránkyni zvířat Joy Adamsonové. Nynější bazén by měl být v provozu do otevření nového akvaparku. O jeho dalším osudu se do té doby rozhodne. "Máme na to pět let. Podle mého názoru se dá každá budova prodat," uvedl Navrátil. Dodal, že zatím není jasno ani v tom, jak bude město projekt financovat. "Může to být součást úvěru. Možností je i prodej nepotřebného majetku, o který se staráme a platíme za to," řekl primátor.

Současný opavský bazén stojí téměř ve středu města a některým obyvatelům se jeho přemístění do okrajové části nelíbí. Obávají se zhoršené dostupnosti. Jiní naopak vítají, že se z frekventované komunikace přesune do klidnější části.

První studie nového bazénu vznikla před lety a objekt podle ní měl mít dvě patra a k bazénu měly vést tobogany. Radní později nechali studii přepracovat, aby snížili náklady. Podle těchto plánů města by měl být objekt jednopatrový, s jedním plaveckým bazénem o délce 25 metrů a s šesti drahami. Stejně velký by měl být i rekreační bazén s vodními prvky, jako jsou trysky a divoká řeka. Součástí objektu by měly být sauny, masážní sprchy či bufet. Varianta, se kterou počítá nynější studie, předpokládá větší areál, který by umožnil i pořádání mezinárodních závodů.
0 komentářů
přidat komentář

Související články