Stavba nové sokolovny v H. Králové má začít na jaře

Vložil
ČTK
14.01.2020 15:25
Hradec Králové


Hradec Králové – Nová sportovní hala s parkovištěm v Hradci Králové v části Pouchov vyjde na 46,8 milionu korun bez DPH. Stavět se má začít na jaře, hotovo má být v půlce roku 2021. Vedení Hradce Králové schválilo vítěze soutěže na stavbu. Do tendru se přihlásilo šest firem. ČTK to dnes po zasedání rady města sdělila mluvčí radnice Kateřina Šmídová.


Zakázku podle informací ČTK vyhrála společnost STYLBAU, radnice to nekomentovala. "Ještě před uzavřením smlouvy s vybraným dodavatelem bude výsledek projednán na lednovém zasedání zastupitelstva města," uvedla Šmídová.

Nová sportovní hala bude stát na místě zbourané sokolovny, kterou město nechalo odstranit loni v létě. Stavbu tělocvičny na Pouchově město chystá několik let. "Když kolem podpisu smlouvy a předání staveniště půjde vše podle plánu, mohlo by k zahájení stavby dojít během dubna. Podle smlouvy má pak zhotovitel na stavbu a kolaudaci 16 měsíců," uvedl náměstek primátora pro investice Jiří Bláha (ODS).

U sportovní haly o rozloze dvou volejbalových hřišť s parametry moderní tělocvičny a se zázemím pro sportovce bude parkoviště se 46 místy. Polovina bude určená pro návštěvníky zařízení přímo v areálu a druhá polovina umístěná vně bude sloužit veřejnosti, uvedli zástupci radnice.

Hala je projektovaná pro 45 cvičenců a 60 diváků. Hlavním uživatelem nové tělocvičny by měl být na základě nájemní smlouvy TJ Sokol Pouchov Hradec Králové, který eviduje asi 350 aktivních sportovců.

Bývalá dřevěná sokolovna pocházela z poloviny minulého století a již několik desítek let byla v nevyhovujícím stavu.
0 komentářů
přidat komentář

Související články