Hradec Králové zahájil stavbu sportovní haly v Pouchově

Vložil
ČTK
07.04.2020 20:25
Hradec Králové


Hradec Králové - Město Hradec Králové zahájilo stavbu nové sportovní haly ve čtvrti Pouchov za 46,8 milionu korun bez DPH. Postaví ji pardubická společnost STYLBAU na místě staré dřevěné sokolovny, kterou město dříve nechalo zbourat. Nová hala by měla být hotovaáv srpnu 2021. Do tendru se přihlásilo šest firem, firma STYLBAU nabídla nejnižší cenu.


"Podle smlouvy má zhotovitel na stavbu a kolaudaci 16 měsíců," řekl náměstek primátora pro investice Jiří Bláha (ODS). Stavbu tělocvičny ve čtvrti Pouchov město chystalo několik let. Na financování stavby se bude snažit sehnat dotaci od ministerstva školství.

U sportovní haly o rozloze dvou volejbalových hřišť s parametry moderní tělocvičny a se zázemím pro sportovce bude parkoviště se 46 místy. Hala je projektovaná pro 45 cvičenců a 60 diváků. Jejím hlavním uživatelem by měl být TJ Sokol Pouchov Hradec Králové, který má asi 350 aktivních sportovců.

Hlavní investicí města do sportovních zařízení je stále odkládaná výstavba fotbalové arény na místě polorozbořeného všesportovního stadionu. Čtvrtý tendr na dodavatele by město chtělo vypsat v červnu. Cena by měla činit maximálně 605 milionů korun bez DPH.
0 komentářů
přidat komentář

Související články