Společnost Amádeus Real prodala objekt Ostravice-Textilie

Zdroj
Martina Helánová
Vložil
ČTK
08.04.2014 20:00
Ostrava

Ostrava - Společnost Amádeus Real prodala komplex chátrajících historických budov včetně objektu bývalého módního domu Ostravica-Textilia v centru Ostravy. ČTK to dnes sdělil mluvčí společnosti Jan Piskáček. Prodejní cenu ani jméno nového majitele firma nesdělila. Podle informací z katastru nemovitostí jde o společnost RME Czech. Vyjádření nového vlastníka se ČTK zatím nepodařilo získat.
    Společnost Amádeus Real získala objekty v roce 2007 a měla v plánu v místě vystavět polyfunkční obchodního centrum, jehož součástí by byly i historické objekty. "S daným projektem, do něhož byly zakomponovány i zmíněné historické budovy, společnost v roce 2008 zvítězila v developerské soutěži na zástavbu proluky po takzvaném Německém domě na náměstí dr. E. Beneše vypsané statutárním městem Ostrava," připomněl Piskáček.
    Před dvěma lety však developer odstoupil od kupní smlouvy na pozemky, když mu centrální městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz neschválil umístění stavby. Obvod sice nakonec souhlas udělil, ale město už se s firmou nedokázalo dohodnout na další spolupráci a pokračování projektu.
    Podle Piskáčka byl postup obvodu neodpovědný a protiprávní a související negativní publicita vyústila mimo jiné v ukončení financování projektu financující bankou.
    Město pak odstoupení od smlouvy písemně zpochybnilo a spor skončil u soudu. Společnost Amádeus Real podle dostupných informací zažalovala město Ostravu o téměř 1,6 miliardy korun a úroky z prodlení za neuskutečněnou investici.
    "Změna majitele je pro nás novou informací. Jsme připraveni se s případným novým majitelem nemovitostí setkat, protože nás zajímají jeho budoucí plány s Ostravicí. Přivítáme jakoukoliv změnu, která povede k záchraně těchto nemovitých památek," řekl primátor Petr Kajnar (zvolen za ČSSD). Ve věci vedených žalob se změnou majitele nemovitostí podle vyjádření zástupů města nic nemění.
    Zkáza kdysi nejluxusnějšího obchodního domu ve městě začala v roce 2000, kdy se v něm při nepovolené rekonstrukci zřítily stropy. Nakonec se přidaly spory města a obvodu s developerem a komplex tří historických budov, z nichž dvě jsou památkově chráněné, už léta chátrá. Na jeho podporu vznikla i petice, kterou podepsalo více než 7200 lidí. Členové petičního výboru v březnu zahájili další informační kampaň za záchranu Ostravice-Textilie. Zdarma začali rozdávat placky s logem obchodního domu.
0 komentářů
přidat komentář

Související články