Módní dům Ostravica čeká oprava a dostavba za 1,5 mld. Kč

Zdroj
Martina Helánová
Vložil
ČTK
12.01.2009 17:25
Ostrava

Ostrava - Na přelomu let 2012 a 2013 by se v Ostravě opět mohl otevřít známý obchodní dům Ostravica. Společnosti Amádeus Real a Ostravica Fashion, které získaly tradiční módní dům Ostravica na náměstí Dr. Edvarda Beneše v centru města i část přilehlých pozemků, z něj chtějí vytvořit centrum módy pro celý region, řekl dnes ČTK mediální zástupce projektu Jiří Hlinka. Plánovaná výše investice je zhruba 1,5 miliardy korun.

    Rekonstrukcí a dostavbou areálu Ostravica se dosavadní plocha 5000 metrů čtverečních rozšíří více než pětkrát. Kromě obchodních prostor se počítá i s byty a kancelářskými plochami. V podzemních garážích vznikne na 320 parkovacích míst. Původní budovu by s novou dostavbou mělo propojit prosklené atrium. Projekt počítá i se zatravněnými střešními terasami.
    Nové obchodní centrum Ostravica chce navázat na minulost kdysi známého módního domu. Zahraniční značky by měly doplnit výrobky zavedených i začínajících návrhářů a výrobců z České republiky či Polska.
    "Objekt na hlavní městské tepně se tak po kompletní rekonstrukci a moderní dostavbě vrátí ke svému postavení i funkci, které měl historicky mezi ostravskými zákazníky," uvedl Hlinka. Dodal, že investor a developer, kterým je společnost Amádeus Real, má už zajištěno i financování projektu.
    Pozemky na náměstí Dr. Edvarda Beneše prodalo město konsorciu Amádeus Real a Ostravica Fashion koncem loňského roku, a to zhruba za 83 milionů korun. Za pozemky o celkové rozloze 5368 metrů získalo město téměř dvojnásobek obvyklé ceny.
    Obchodní dům Ostravica je uzavřen od roku 2000, kdy se v něm během stavebních prací zřítily tři stropy, a dodnes nebyl znovu otevřen. Pozemek na náměstí byl zastavěn i v minulosti. Před koncem druhé světové války stál na tomto místě klasický městský blok. Byl tvořen právě módním obchodním domem, dalšími činžovními domy a Německým domem s letním tanečním pavilonem. Dům byl poškozen v závěru druhé světové války a byl do jisté míry i z ideových důvodů zbourán.
0 komentářů
přidat komentář

Související články