Praha plánuje dát 120 milionů Praze 12 na stavbu radnice

Vložil
ČTK
04.11.2020 08:20
Praha

Modřany

Praha – Vedení pražského magistrátu chce Praze 12 dát 120 milionů korun na výstavbu nové radnice. O investiční dotaci rozhodli radní, ještě o ní budou hlasovat zastupitelé. Radnice měla původně stát 470 milionů korun, cena se ale zvedla na 575 milionů. Stavba začala loni a má být hotova příští rok. Magistrát již dříve městské části poskytl bezúročnou půjčku 250 milionů korun.


Podle schváleného dokumentu se vedení městské části nepodařilo zajistit prodejem majetku dostatek financí, aby mohla do stavby vložit nejméně 220 milionů, jak bylo původně v plánu. Vedení Prahy 12 výměnou za dotaci nabídlo hlavnímu městu, že mu část majetku, který plánovala prodat, přenechá. "Ten je vhodný k realizaci investiční výstavby či revitalizaci, například je zde možné realizovat záměr bytové výstavby," píše se v dokumentu.

Úřady Prahy 12 nyní jsou v sedmi budovách, které jsou ve špatném technickém stavu. Náklady na stavbu nové radnice mezi ulicemi Písková a Generála Šišky, která začala v polovině loňského roku, byly původně odhadovány přibližně na 470 milionů korun, částka ale stále narůstá. Budova, kterou architekti navrhli v podobě tří kostek cukru s odkazem na již neexistující modřanský cukrovar, by měla být otevřena v polovině příštího roku. Čtvrtmiliardovou bezúročnou půjčku od magistrátu musí radnice splatit do roku 2036.

Historická radnice starých Modřan byla zbourána v 80. letech. V roce 2007 vedení městské části navrhovalo pro své potřeby využít budovu Prioru na Sofijském náměstí. Tato varianta by podle odhadů stála 340 až 390 milionů korun. Praha 12 si poté nechala vypracovat analýzu, která ukázala, že nejvýhodnějším místem pro stavbu nové radnice jsou právě pozemky mezi ulicemi Písková a Generála Šišky.
0 komentářů
přidat komentář

Související články