Praha 12 vypíše výběrové řízení na svou novou radnici

Zdroj
Šárka Dvořáková
Vložil
ČTK
23.03.2012 11:00
Praha

Praha - Praha 12 chce svoje úředníky sestěhovat do nové radnice, kterou chce najít ve výběrovém řízení. Novinářům to dnes řekli zástupci radnice. Městská část chce získat budovu pro 250 úředníků. V úvahu připadá stavba nové budovy i využití už postaveného objektu. Budovu si chce městská část nejprve pronajmout s tím, že bude zafixována cena pro možný budoucí odkup této nemovitosti. Městská část předpokládá, že náklady na nákup radnice nepřevýší půl miliardy včetně DPH.
     Vyhlášení výběrového řízení včera odsouhlasili radní Prahy 12. Výběrové řízení by mělo být dvoukolové. Radnice očekává, že se jí nejprve přihlásí zájemci, kterým pak předá zadávací dokumentaci a bude s nimi vyjednávat konkrétní podmínky. Na konci léta nebo na podzim by radnice ráda podepsala smlouvu s vybraným uchazečem, v roce 2015 by už chtěla sídlit v nových prostorách. "Může se ale stát, že nikoho nevybereme, že podmínky nebudou výhodné. Nic není předem určeno," uvedl starosta František Adámek (ČSSD).
     Městská část chce podle místostarosty Marka Rejmana (Změna pro Prahu 12) využít toho, že ceny nemovitostí a stavebních prací v posledních letech klesly. Chce si proto vyjednat výhodnou cenu za odkup nové nemovitosti, nechce ale zatím prodávat současné budovy, ve kterých úřad sídlí. "Myslíme si, že tato cesta je nejvýhodnější a nenutí nás rozprodat vše, co máme, abychom postavili radnici," řekl novinářům Rejman. Díky tomu bude mít městská část podle Rejmana peníze i na další investice, jako je obnova sportoviště v Modřanské rokli a rekonstrukce modřanské vinice.
     Městská část použije na novou radnici 160 milionů korun, které před časem získala prodejem letiště Točná. Další peníze získá z  prodeje současných budov úřadu, z privatizace a z pronájmu obchodního domu Prior.
     Praha 12 také vymezila území v centru Modřan, kde by měla radnice vyrůst. Jedná se o lokalitu v okolí Sofijského náměstí, současného sídla v  Pískové ulici, Tylovy čtvrti a oblasti V Píšovicích. Městská část tam vlastní pozemky, na kterých by mohla radnice vyrůst.
     Novou budovu by chtěla koupit zhruba tři roky od kolaudace. Do té doby chce být v nájmu. Předpokládá, že bude platit ročně zhruba tolik, kolik ji stojí provoz současných budov úřadu. Tyto náklady činí asi 14 milionů korun.
     Úřad městské části v současnosti sídlí v sedmi budovách, které jsou podle mluvčího Jana Deckera špatně dostupné. Budovy nejsou v blízkosti zastávek MHD a nemají bezbariérové přístupy. Městská část před lety uvažovala o tom, že by dostavěla nyní využívaný objekt v Pískové ulici. Minulé vedení zase chtělo opravit obchodní dům Prior na Sofijském náměstí. Podle současného vedení je ale projekt zastaralý a jeho rekonstrukce by byla příliš drahá.
     O nové radnici uvažují i jiné městské části, například Praha 8 chce u Palmovky postavit novou radnici a nákupní centrum. Náklady převýší miliardu korun.
0 komentářů
přidat komentář

Související články