Praha nechá připravit studii tramvajové trati podél Komořanské

Vložil
ČTK
25.05.2020 20:15
Praha

Praha – Pražský magistrát nechá vypracovat studii, která prověří možnost vedení tramvajové trati a rekonstrukce kolem ulice Komořanská v Praze 12. Schválili to radní. Stavba tramvajové trati souvisí také s plánem magistrátu napojit Modřany na Pražský okruh novou silnicí, tzv. Nové Komořanské. V oblasti chce stavět bytové domy firma Skanska, která navrhuje rekonstrukci Komořanské jako dopravní řešení do doby, než bude postavena nová silnice.


Skanska chce je podle schváleného dokumentu stavět na místě zaniklého průmyslového areálu Cukrovar Modřany. Pro stavbu tramvaje je nutná změna územního plánu, jejíž pořízení na popud Prahy 12 schválilo zastupitelstvo loni a město ji nyní připravuje. Trať je obsažena ve strategii dopravního podniku rozvoje tratí do roku 2030.

Rada pověřila Institut plánování a rozvoje (IPR), aby připravil zadání studie, kterou poté zpracuje dopravní podnik. Městská část podle dokumentu požaduje, aby měla Komořanská mezi ulicemi Generála Šišky a U Soutoku charakter městské třídy. Zároveň má řadu dalších požadavků, například prověření lávky přes plánovanou novou silnici a přesun fotbalového hřiště a nahrazení tenisového kurtu. Radnice chce také nahrazení útulku pro psy a klubovnu pro vodáky Spartak Modřany.

Trasu napojení Modřan na silniční okruh odsouhlasilo zastupitelstvo městské části v dubnu 2006, změna územního plánu pro stavbu byla podána v roce 2009 a magistrát má ke stavbě zatím nepravomocné územní rozhodnutí, které napadly místní spolky. Vybraná varianta vede od tramvajového mostu v ulici Československého exilu k ulici U Soutoku.
0 komentářů
přidat komentář