Polička připravuje novou rozsáhlou lokalitu pro bydlení

Vložil
ČTK
13.07.2014 17:05
Polička (Svitavsko) - Polička připravuje novou rozsáhlou lokalitu pro bydlení v domcích a bytových domech. Vznikne v jižní části města vymezené ulicemi Čs. armády a Bezručova. Celkem by ve dvou etapách měly vzniknout čtyři bytové domy se 40 až 50 byty a 84 rodinných domů, řekla ČTK mluvčí města Naděžda Šauerová.
    Radnice chce na podzim zahájit výstavbu komunikací a inženýrských sítí, vše by mělo být hotovo v první polovině příštího roku. "Po zasíťování pozemky prodáme jednotlivým stavebníkům. Výstavba domků by byla v jejich režii, bytové domy by stavěl developer nebo by bylo investorem město," uvedla Šauerová. Ve výsledku by se náklady města měly z prodeje vrátit.
    Město vykoupilo v první etapě od 45 soukromých majitelů 4,5 hektaru pozemků za devět milionů korun, další plochy již vlastnilo. Po výstavbě sítí na nich budou stát bytové domy a 46 rodinných domků. Náklady na zasíťování radnice odhaduje na 40 milionů korun.
    Pokračovat by se mělo druhou etapou, kde rozloha pozemků činí asi 3,3 hektaru a Polička je musí zčásti vykoupit a připravit. "Už teď víme, že zájem o výstavbu je vysoký, takže se do ní pustíme," uvedla mluvčí. Naplánovány jsou zde parcely pro 38 domků.
    Kromě domků a bytových domů radnice pamatuje i na veřejné plochy. Na území bude vysazena parková zeleň, studie počítá i s víceúčelovým hřištěm. Město věří, že se mu i díky nové výstavbě podaří zastavit klesající počet obyvatel.
0 komentářů
přidat komentář

Související články