O jezdecká kasárna není zájem, Prostějov je asi zbourá

Vložil
ČTK
05.03.2015 14:10
Prostějov

Jezdecká kasárna v Prostějově; zdroj: csla.cz

Prostějov - Prostějovská radnice zřejmě zbourá budovy v areálu bývalých jezdeckých kasáren, které už delší dobu zejí prázdnotou a přitahují lidi bez domova. Město pro opuštěná kasárna stále nenašlo nové využití a žádný projekt zatím nepředložili ani podnikatelé, kterým radnice nemovitosti nabídla.

    Primátorův náměstek Zdeněk Fišer (ČSSD) dnes novinářům řekl, že radnice s rozhodnutím o demolici ještě počká do konce března, kdy vyprší termín pro předložení případných nabídek na využití kasáren. "Pokud se nikdo nepřihlásí, tak bude následovat diskuze o případné demolici," uvedl.
    Fišer je ale skeptický, že se najde smysluplné využití budov v areálu starých kasáren. Radnice podle něj z minula zhruba šest projektů, avšak ani jeden se kvůli vysokým nákladům zatím nepodařilo uvést v život. Před několika lety se například uvažovalo o stavbě domu s pečovatelskou službou, která měla přijít na 159 milionů korun. "I když tehdy byla možnost získat velkorysou dotaci, tak investoři nakonec od záměru ustoupili," podotkl Fišer.
    Podle náměstka bude zřejmě nejlepší, když se budovy zbourají. Město by pak mohlo získat dotaci na regeneraci tohoto území. Pozemky jsou v majetku města a podle územního plánu tam může být postavena občanská vybavenost. Radnice dříve uvažovala, že na místě jezdeckých kasáren postaví nové multifunkční centrum, které by mělo nahradit starý společenský dům, o jehož demolici ale zatím nebylo rozhodnuto.
    Radnice už vypsala tendr na zbourání budov kasáren, který vyhrála firma DEKONTA - AQUASYS - demolice. Zbourání kasáren by mělo stát zhruba 4,4 milionu korun, což je o devět milionů korun méně, než radnice původně předpodkládala.
    Jezdecká kasárna byla v Prostějově postavena na konci 19. století. Nejprve v nich sídlil jezdecký pluk, který poté nahradila radiolokační jednotka. V 90. letech armáda kasárna opustila a od té doby chátrají. V areálu kasáren bylo 13 budov. Součástí areálu je jídelna, sklad i autopark.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
bravo
ja
06.03.15 04:08
zobrazit všechny komentáře

Související články