Nový rychlovýtah ve věži Nové radnice v Ostravě už je v provozu

Vložil
ČTK
03.03.2017 16:10
Ostrava

Vladimír Fischer

Ostrava - Nový rychlovýtah do informačního centra ve věži Nové radnice v Ostravě, která je vyhledávaným turistickým cílem, je od dnešního odpoledne v provozu. Výměna výtahu trvala pět týdnů. Pobočka Ostravského informačního servisu ve věži zahájí po rekonstrukci provoz v sobotu 4. března v 09:00. ČTK to sdělila mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská.


Výtah potřeboval opravu, protože byl dlouhodobě poruchový. Město jej za 1,3 milionu korun nechalo vyměnit. "Výtah byl demontován a vyměněn za nový se zvukovým doprovodem, tlačítky s Braillovým písmem, novými dveřmi i řídící jednotkou," uvedla Vojkovská.

Rychlovýtah fungoval v budově radnice od roku 1930, naposledy se opravoval v roce 2000. Vede na vyhlídkovou věž radnice, která je nejvyšší radnicí v Česku. Ochoz se nachází ve výšce 72 metrů, celá věž dosahuje 85,6 metru. Ochoz věže byl zpřístupněn v roce 1933, po roce 1945 se ale pro běžné návštěvníky uzavřel a dostali se na něj jen významní hosté. Pravidelné vyhlídky z věže pro veřejnost byly zavedeny až v roce 1990, od roku 2002, kdy byla radniční věž renovována, je přístupná celoročně. Ročně si z věže Ostravu a okolí prohlédne více než 40.000 návštěvníků, z toho téměř čtvrtina z ciziny.
0 komentářů
přidat komentář

Související články