Obměna výtahu na měsíc uzavře dominantu radniční věž v Ostravě

Vložil
ČTK
13.01.2017 14:35
Ostrava

Ostrava - Vyhlídková věž ostravské Nové radnice, která je jednou z nejznámějších dominant Ostravy, se v únoru zhruba na měsíc uzavře. Důvodem je nezbytná oprava výtahu, který byl dlouhodobě poruchový, a čeká ho tak kompletní výměna, řekl dnes ČTK Jakub Otto, vedoucí pobočky Ostravského informačního servisu, který má ve věži jednu ze svých poboček.


"Rok 2017 pro nás začne ve znamení sportu. Na konec ledna jsme připraveni na nápor našich i zahraničních fanoušků krasobruslení, kteří zavítají do Ostravy zhlédnout evropský šampionát. Po šampionátu 30. ledna 2017 Vyhlídkovou věž pro veřejnost uzavřeme,"
vysvětlil Otto. Znovu by se vyhledávaná turistická atrakce mohla pro veřejnost otevřít v březnu.

V době nepřístupnosti informačního centra v šestém patře Nové radnice budou moci klienti využít služeb poboček Ostravského informačního servisu u Elektry, ve Foru Nová Karolina nebo na Hlavním nádraží, které jsou Vyhlídkové věži nejblíže.

"Jedinou službou, kterou budeme i přes tuto výluku zajišťovat, budou komentované prohlídky města, které si budou zájemci moci u nás i v tuto dobu objednat," řekl Otto.

Nejvyšší vyhlídková radniční věž v České republice je součástí Nové radnice, která je největší radnicí v zemi. Ochoz věže ve výšce 72 metrů je přístupný veřejnosti jako rozhledna. Celá věž dosahuje výše 85,6 metru. Ročně si z věže Ostravu a okolí prohlédne více než 40.000 návštěvníků, z toho téměř čtvrtina z ciziny.
0 komentářů
přidat komentář

Související články