Město Cheb chce koupit od vysoké školy objekt bývalých kolejí

Vložil
ČTK
14.06.2016 07:55
Cheb

Cheb - Město Cheb chce koupit budovu bývalých vysokoškolských kolejí Západočeské univerzity. Za takzvaný modrý věžák, jak se v Chebu domu říká, zaplatí město 25,8 milionů korun. Rozhodnout ale musí zastupitelstvo, řekl dnes novinářům starosta Chebu Petr Navrátil (ČSSD).


"Zastupitelstvo bude schvalovat koupi modrého věžáku už tento týden. Pak se podepíší smlouvy a převod by se mohl odehrát během prázdnin. Od září bychom ho pak chtěli pronajmout Karlovarskému kraji, který bude rekonstruovat domov pro seniory na Skalce a po dobu přestavby by do domu rád umístil klienty,"
uvedl Navrátil.

Kraj by měl budovu v pronájmu rok až rok a půl. Do té doby si chce město vyjasnit, jaké využití pro budovu najde. Zůstat by měla bytovým domem, jen by se přizpůsobila konkrétním potřebám, například jako ubytovna pro dělníky v chebském průmyslovém parku, pro startovací byty a podobně.

Koleje ekonomické fakulty Západočeské univerzity v posledních letech měly jen malé využití. Studenti většinou volili cestu bydlení v pronajatých bytech. Několik bytů pak univerzita vybudovala přímo v sídle fakulty.

Modrý věžák byl původně běžný bytový dům, který univerzita s pomocí nevratné půjčky od města opravila pro potřeby kolejí. Svůj místní název dostal objekt podle jasně modré barvy fasády.
0 komentářů
přidat komentář

Související články