Cheb převzal bývalé vysokoškolské koleje

Vložil
ČTK
06.09.2016 16:55
Cheb

Cheb - Město Cheb odkoupilo od Západočeské univerzity v Plzni bývalé vysokoškolské koleje. Takzvaný modrý věžák získalo za 25,8 milionu korun. Nyní zvažuje možnosti, jak dům, který v posledních letech sloužil už spíše jako ubytovna, využít, řekl dnes ČTK starosta Chebu Petr Navrátil (ČSSD).


"Jednou z možností by bylo využít bývalé koleje jako ubytovnu pro pracovníky v průmyslovém parku. Dům by také mohl sloužit pro ubytování sportovců. Zvažujeme i to, jestli jej bude provozovat samo město nebo jej svěříme někomu do nájmu, ať už městské nebo soukromé firmě,"
uvedl Navrátil. Hlavním cílem ale je, aby se věžový dům nestal sociální ubytovnou pro nepřizpůsobivé.

Původně město počítalo s tím, že bývalé koleje pronajme na rok a půl Karlovarskému kraji, který zde chtěl po dobu rekonstrukce domova pro seniory na chebském sídlišti Skalka ubytovat jeho klienty. Jenže se ukázalo, že požární předpisy pro sociální zařízení jsou přísnější než u ubytovny typu kolejí, a přestěhování tak zřejmě nebude možné.

Město smlouvu s univerzitou podepsalo už v červenci, fakticky objekt převzalo v září. Chebská kolej v Dyleňské ulici nabízela až 204 lůžek ve dvoulůžkových a jednolůžkových pokojích a čtyři lůžka na bezbariérových pokojích. Zájem o ubytování studentů chebské ekonomické fakulty Západočeské univerzity ale postupně slábnul a v poslední době sloužily koleje spíše jako běžná ubytovna.
0 komentářů
přidat komentář

Související články