Cheb z bývalých kolejí udělá malometrážní byty

Vložil
ČTK
17.09.2017 21:10
Cheb

Cheb - Město Cheb přestaví bývalé vysokoškolské koleje na malometrážní byty. Přestavba takzvaného modrého věžáku, který město koupilo od Západočeské univerzity Plzeň, má stát asi deset milionů korun, řekl ČTK starosta Chebu Antonín Jalovec (VPM).

Podniky v průmyslové zóně podle něj měly zájem o to, aby se modrý věžák změnil na ubytovnu. "Což jsme rezolutně odmítli," uvedl. "Tak jsme se rozhodli jít cestou přebudování stavby na klasický bytový dům s 56 byty a nebytovým prostorem. Byla zadána projektová dokumentace, která by měla být hotova do konce roku. Na začátku roku 2018 by se mohlo začít s přestavbou," dodal Jalovec.

V domě by vznikly hlavně velmi poptávané jedno a dvoupokojové byty s kuchyňským koutem vhodné jak pro mladé rodiny, tak i pro seniory. Výše nájemného by se určovala stejně jako v ostatních městských bytech, a podle Jalovce by se tak investice do přestavby měla brzy vrátit.

Město dům koupilo za 25,8 milionu korun, když univerzita kvůli stále nižšímu zájmu koleje utlumovala a dům nabídla ke koupi. Původně jej měl využít Karlovarský kraj jako dočasné ubytování pro klienty z Domova pro seniory Skalka, který se rekonstruuje. Jenže nakonec se zjistilo, že by dům nevyhovoval požárním předpisům.
0 komentářů
přidat komentář

Související články