M. Boleslav dokončuje stavbu pavilonu pro ekologickou výuku

Vložil
ČTK
09.06.2014 20:05
Mladá Boleslav

Mladá Boleslav - Mladá Boleslav dokončuje stavbu pavilonu ekologické výuky pro pořádání vzdělávacích programů a přírodovědných kroužků. Stavba za více než 15 milionů korun bude dokončena s asi měsíčním zpožděním tento měsíc, řekl dnes ČTK tiskový pracovník města Pavel Šubrt. Většinu nákladů uhradí dotace z evropských fondů.
    Nový pavilon se dokončuje v areálu Domu dětí a mládeže v Jaselské ulici. Původní vstupní objekt se zboural a na jeho místě stojí nový pavilon. Děti ho začnou využívat od nového školního roku. "Vzhled celé budovy je úplně jiný. Byla to zchátralá přízemní budova a teď je to poměrně architektonicky zajímavý objekt, který bude mít i zajímavě řešenou fasádu a terasu. Stavba bude také masivnější," řekl ČTK Šubrt. Dokončení prací se podle něj asi o měsíc zdrželo kvůli zchátralé zdi poblíž objektu, která se musela zbourat.
    Moderní areál se dvěma novými učebnami by měl nabídnout komfortní zázemí pro pořádání vzdělávacích programů a přírodovědných kroužků a zároveň bude nyní moci přírodovědné kroužky navštěvovat více dětí. Jeho součástí bude i kavárna, která byla také v původní budově. Práce zahrnují i vybudování nových příjezdových cest, zpevnění ploch a opravy v dalších budovách areálu.
0 komentářů
přidat komentář