Labská bouda bude až do května uzavřená

Vložil
ČTK
05.11.2018 13:20
Špindlerův Mlýn

Zdeněk Řihák


Špindlerův Mlýn - Hřebenová Labská bouda u Špindlerova Mlýna v Krkonoších bude až do jara kvůli opravám uzavřena. Uvádějí to webové stránky hotelu. Labská bouda v nadmořské výšce 1340 metrů na Labské louce severozápadně od Špindlerova Mlýna je oblíbenou zastávkou turistů mířících k prameni Labe.

"Bude se pracovat v interiérech, například na rekonstrukci restaurace a bufetu. Za provozu by to nebylo možné. Předpoklad je, že otevřeme v květnu, až začne jezdit autobus (k Vrbatově boudě)," řekl dnes ČTK provozní Pavel Blažek.

V příštích letech se plánuje také rozsáhlá rekonstrukce opláštění Labské boudy za více než deset milionů korun. Rekonstrukce pláště počítá i se zateplením objektu. Na čelní východní straně devítipodlažního hotelu, která dostane zpět původní světle šedou barvu, vznikne například i lezecká stěna. Stavební práce v zimní sezoně 2018/2019 se ale tohoto projektu netýkají.

Hotel Labská bouda stojí v první zóně Krkonošského národního parku. Železobetonový kolos postavený na přelomu 60. a 70. let nese stejný název jako hostinec, který vyhořel roku 1965. Nový hotel s více než 170 lůžky, téměř 80 pokoji a dvěma restauracemi zahájil provoz v roce 1975. Teď je kapacita hotelu asi dvoutřetinová, pokoje se postupně rekonstruují.

Současný majitel firma AEZZ, která vlastní i Luční boudu, koupil objekt v roce 2012. Od té doby vybudoval třeba čističku a došlo i na výměnu zastaralých rozvodů, včetně vybudování nového topného systému. Návštěvnost roste, loni v restauraci a bufetu obsloužili asi 100.000 lidí a evidují 6000 přespání. Oproti roku 2016 šlo o patnáctiprocentní růst. Roční náklady na provoz jsou přibližně sedm milionů korun.

Na Labské boudě funguje meteorologická stanice a solární a ozónová observatoř Českého hydrometeorologického ústavu v Hradci Králové.
0 komentářů
přidat komentář

Související články