Stát upustil od záměru odkoupit Labskou boudu

Vložil
ČTK
17.08.2011 23:40
Praha

Praha - Ministerstvo životního prostředí definitivně upustilo od záměru vykoupit od majitele Labskou boudu v Krkonoších a zbourat ji. Důvodem je nedostatek financí, celý proces měl vyjít až na 90 milionů korun. Hotel se potýká se špatnou pověstí a nezájmem turistů.
     Majitel Labské boudy Martin Pumr již před několika týdny uvedl, že vleklé jednání se státem zřejmě ukončí. Prodej však tehdy ještě nevyloučil. Nyní už změnil názor. "Zahájil jsem rekonstrukci interiérů, měním topení, záchody, podlahy a obložení," řekl Pumr deníku. Novou část s 50 lůžky chce zpřístupnit už letos na konci roku.
     V příštím roce by pak mohla být provedena celková rekonstrukce, na níž budou spolupracovat i studenti architektury z ČVUT. Největší překážkou projektu bude současná nedostatečná tepelná ochrana objektu a rozpadající se panely.
     Přestože se ale rodí plány na přestavbu Labské boudy, je budova stále ještě na prodej. "Stále je v  naší nabídce," řekl LN Tomáš Rybáček z realitní agentury MT Progress. V jejím katalogu je od roku 2007, kdy také začala jednání mezi majitelem a státem. Nejblíže dohody byly obě strany v roce 2008, kdy se ministerstvu podařilo snížit cenu ze 43 milionů na 30 milionů. Těsně před podpisem ale dohoda zkrachovala. "Chtěli nám prodat celou akciovku, což jsme odmítli. Mohly v ní po nich zůstat nějaké dluhy," řekl deníku tehdejší ministerský náměstek František Pelc. Od té doby se jednání vlekla.
     S ministerským rozhodnutím se musí smířit i  Správa Krkonošského národního parku (KRNAP). Ta přitom nejvíce prosazovala odkoupení kontroverzní stavby, její demolici a vznik menšího přístřešku.
     Devítipodlažní Labská bouda vznikla po šesti letech výstavby v roce 1975 nedaleko místa původní vyhořelé Labské boudy. Při privatizaci majetku státního podniku Interhotely Krkonoše ji v roce 1996 získala dopravní firma Pumr & Ryba, Transport - Spedition z Lázní Bělohrad na Jičínsku. Obří betonová hmota Labské boudy v krkonošské krajině od doby svého vzniku budí negativní emoce veřejnosti.
0 komentářů
přidat komentář

Související články