Kvůli opravám budou dva roky omezené prohlídky zámku Pardubice

Pardubice - Od 25. března budou na pardubickém zámku uzavřeny renesanční rytířské sály a kaple Tří králů. Během dvou let podstoupí zámek rozsáhlou rekonstrukci zhruba za 120 milionů korun. Na 24. března jsou naplánované speciální rozlučkové prohlídky rytířských sálů, uvedla mluvčí Východočeského muzea v Pardubicích Kateřina Procházková Skůpová.


"Poslední den se návštěvníci s průvodcem vydají nejen do Mázhausu, Vojtěchova sálu, Sloupového sálu a kaple, ale mimořádně také na zámeckou hlásku," uvedl ředitel Východočeského muzea v Pardubicích Tomáš Libánek. Prohlídky se budou konat v 10:00, 11:00, 14:00 a 16:00. Zájemci si musí místo rezervovat.

V zámeckém paláci stavbaři vyřeší dlouholeté neduhy stavebně-technického stavu památky a připraví prostory pro vybudování nové expozice nazvané Pernštejnská rezidence - nejstarší renesance v Čechách. Upraví povrchy a skladbu podlah, opraví poškozené části omítek a obnoví kamenické prvky. Generel dlouhodobé prezentace Zámku Pardubice jako pernštejnské rezidence navrhli tři významní čeští architekti, Josef Pleskot, Ladislav Lábus a Petr Všetečka.

Po dobu rekonstrukce zůstanou veřejnosti přístupné expozice Pardubice - příběh města a archeologická expozice Proti proudu času. Do odvolání bude otevřená i expozice skla. Východočeské muzeum nabízí také prohlídky krytu civilní obrany, zámeckého areálu, historického jádra města nebo procházku kolem staveb moderní architektury v Pardubicích.
0 komentářů
přidat komentář

Související články