Zámek Pardubice čekají opravy druhého patra

Vložil
ČTK
11.09.2018 14:35
Pardubice

Pardubice - Východočeské muzeum v Pardubicích za tři týdny zavře expozici o přírodě východního Polabí, numismatickou expozici a kabinet mincí a medailí Zdeňka Kolářského. Jsou v druhém patře zámku, které čeká příští rok rekonstrukce, uvedlo muzeum v tiskové zprávě.


"Je nezbytné připravit prostory na rekonstrukci zámku. Musíme uvolnit sály, kde budeme obnovovat podlahy a kamenné prvky. Po skončení rekonstrukce v nich vybudujeme nový prohlídkový okruh Vítejte na dvoře Pernštejnů," uvedl ředitel muzea Tomáš Libánek.

Do dvou let vznikne nová expozice numismatiky, bude ve sklepích zámku. Expozici přírody muzeum umístí v hospodářských budovách, které také plánuje rekonstruovat.

"I přes dočasná omezení jsem bytostně přesvědčený, že se nám vyplatí se na nějakou dobu ve výstavní činnosti uskromnit a plně se věnovat blížící se rekonstrukci a přípravě nových expozic,"
uvedl náměstek hejtmana Roman Línek (Koalice pro Pardubický kraj).

V expozici přírody Polabí muzeum prezentuje krajinu Pardubicka prostřednictvím modelů, fotografií a zvuků. Exponáty jsou ve vitrínách i mimo ně. Numismatická sbírka je v renesančních sálech s neporušenými kazetovými stropy ze 30. let 16. století.

"Většina vystavených exponátů je součástí rozsáhlé numismatické sbírky muzea, která patří mezi několik nejpočetnějších veřejných sbírek tohoto druhu v České republice," dodal Libánek.
0 komentářů
přidat komentář

Související články