Krnovská radnice hledá nového městského architekta

Vložil
ČTK
16.11.2020 19:00
Krnov


Krnov - Krnovská radnice hledá nového městského architekta. Zájemci se mohou hlásit do 23. listopadu. Současný architekt Lubomír Dehner se rozhodl spolupráci ukončit. ČTK to řekla mluvčí radnice Dita Círová.


Nový městský architekt by měl nastoupit počátkem ledna. Smlouva bude uzavřena na čtyři roky. Město předpokládá, že by městský architekt měl v rámci konzultací pro radnici pracovat 80 hodin měsíčně a za to dostane 500 korun za hodinu. Celkem by tak služby architekta město měly stát za čtyři roky necelé dva miliony korun.

Uchazeč by měl mít vzdělání i zkušenosti v oboru architektury, znát územní plánování a stavební zákon, podmínkou pro účast ve výběrovém řízení bude předložení ukázek jeho návrhů a úspěšných realizací.

Funkci město zřídilo v roce 2017. Městský architekt se věnuje konzultační a poradenské činnosti v architektuře, urbanismu, územním plánování, životním prostředí a památkové péči. Se zastupiteli a úředníky spolupracuje na urbanistickém a architektonickém rozvoji města, na tvorbě veřejného prostoru, na přípravě a vypisování architektonických a urbanistických soutěží. Vliv by měl mít i na tvorbu strategického plánu.
0 komentářů
přidat komentář

Související články