Krnovská radnice hledá městského architekta

Vložil
ČTK
02.07.2017 18:35
Krnov

Krnov - Krnovská radnice hledá městského architekta. Zájemci se mohou do výběrového řízení hlásit do 5. září, musí popsat urbanistické problémy města a nastínit jejich řešení. ČTK to řekla mluvčí města Dita Círová. Smlouvu s vybraným zájemcem město podepíše na čtyři roky, hodnota kontraktu je milion korun.


Uchazeč by měl mít vzdělání i zkušenosti v oboru architektury, znát územní plánování a stavební zákon, podmínkou pro účast ve výběrovém řízení bude předložení ukázek jeho návrhů a úspěšných realizací. "Bude muset také předložit svou vizi urbanistického a architektonického rozvoje Krnova," uvedla radní Pavla Löwenthalová.

Krnov městského architekta dosud neměl. Při radě města však pracuje jedenáctičlenná komise pro architektonický a urbanistický rozvoj, v níž jsou čtyři architekti. Vítěz soutěže s ní bude spolupracovat. Práce by mu měla zabrat 40 hodin měsíčně. Týdně ale bude pět hodin ve městě k zastižení pro případné konzultace či prohlídky staveb.

"Městský architekt se bude věnovat konzultační a poradenské činnosti v oblasti architektury, urbanismu, územního plánování, životního prostředí a památkové péče,"
řekl místostarosta Michal Brunclík. Očekává, že se zastupiteli a úředníky bude spolupracovat na urbanistickém a architektonickém rozvoji města, na tvorbě veřejného prostoru, na přípravě a vypisování architektonických a urbanistických soutěží. Vliv by měl mít i na tvorbu strategického plánu.
0 komentářů
přidat komentář

Související články