Krnov má novou městskou architektku

Vložil
ČTK
19.02.2021 12:45
Krnov

Zuzana Stanjurová Mateiciucová


Krnov - Krnov má novou městskou architektku. Lubomíra Dehnera, který tuto funkci zastával v minulých třech letech a před časem se rozhodl spolupráci ukončit, vystřídala Zuzana Stanjurová Mateiciucová. ČTK to dnes řekla mluvčí krnovské radnice Dita Círová.


Architektka pocházející z Opavy vidí řadu možností pro rozvoj města. "Z pohledu výstavby je zde velký potenciál stavebně ještě nezahuštěného centra města a pro Krnov typických brownfieldů. Je na čem pracovat. Jedná se o dlouhodobou kultivaci prostředí jako celku. Krnov vnímám jako ekonomicky autonomní a hrdé město, schopné vlastního rozvoje, to je důležité," řekla.

Funkci město zřídilo v roce 2017. Městský architekt se věnuje konzultacím a poradenství v otázkách architektury, urbanismu, územního plánování, životního prostředí a památkové péče. Se zastupiteli a úředníky spolupracuje na urbanistickém a architektonickém rozvoji města, na tvorbě veřejného prostoru, na přípravě a vypisování architektonických a urbanistických soutěží. Vliv by měl mít i na tvorbu strategického plánu.

Smlouvu radnice s architektkou uzavřela na čtyři roky. Město předpokládá, že by městský architekt měl v rámci konzultací pro radnici pracovat 80 hodin měsíčně a za to dostane 500 korun za hodinu. Celkem by tak služby architekta město měly stát za čtyři roky necelé dva miliony korun.
0 komentářů
přidat komentář

Související články