Doksy chtějí digitalizovat Hubáčkovo Kino Máj

Vložil
ČTK
16.10.2011 20:15
Karel Hubáček

Doksy (Českolipsko) - Kino Máj v Doksech na Českolipsku by mělo být do konce letošního roku vybavené digitální technologií. Investice má jeho návštěvníkům zajistit kvalitní zážitky, ale také přispět k záchraně architektonicky významné budovy, řekla ČTK ředitelka městského kulturního střediska Renata Mauserová. Autorem kina otevřeného v roce 1963 je architekt Karel Hubáček, autor hotelu a vysílače na Ještědu.
    Město nyní hledá firmu, která se o výměnu technologie postará. Stát by podle předpokladu měla asi 2,5 milionu korun bez DPH. Kromě radnice na ni přispěl i Státní fond pro podporu a rozvoj české kinematografie.
    Důvodem k investici je podle Mauserové zájem místních, ale i turistů, kteří v létě na Českolipsko míří za rekreací. "Chceme také zachránit tuto budovu, protože je to určitý architektonický skvost," poznamenala. Během letní sezony, kdy se hraje každý den s výjimkou nedělí, je kino určené hlavně pro turisty. "Po sezoně se jeho provoz trošku omezí, protože je zaměřen na místní," dodala ředitelka kulturního střediska.
    Malé biografy v posledních letech čelí konkurenci audiovizuálních technologií, které se masově rozšířily do domácností a kinům ubírají návštěvníky. Kino Máj v pětitisícových Doksech má navíc konkurenty v nedalekém okolí. Biografy jsou totiž i v České Lípě a Mimoni, v 30 kilometrů vzdálené Mladé Boleslavi je dokonce multikino.
0 komentářů
přidat komentář

Související články