Doksy si připomenou historii Hubáčkova kina Máj

Vložil
ČTK
11.05.2012 20:20
Karel Hubáček

Doksy (Českolipsko) - Historii architektonicky cenné budovy kina Máj v Doksech na Českolipsku připomene výstava, která se v úterý otevře v jeho vestibulu. ČTK o tom dnes informovala ředitelka městského kulturního střediska Renata Mauserová. Autorem budovy je loni zesnulý architekt Karel Hubáček, autor světoznámého hotelu a vysílače na Ještědu. Město nechalo své kino nedávno digitalizovat.

    Návštěvníci se budou moci s historií kina a jeho autory seznámit na devíti informačních panelech. Podle Mauserové to ale zdaleka nebyl jen Karel Hubáček a jeho ateliér SIAL, kdo vdechnul kinu jeho jedinečnost.
    "Byli to i tvůrci interiéru kina, architekta Lidmila Švarcová, která vytvořila interiér vstupní haly, a spolu s Otakarem Binarem pak navrhli interiér bývalé kavárny v prvním podlaží budovy," uvedla Mauserová.
    Výstavu připravil Nadační fond Antonína Bennewitze ve spolupráci s městem Doksy a jeho kulturním zařízením. Otevře se v úterý v 18:00 a lidé ji budou moci navštívit do konce června, vždy v úterý a v sobotu před filmovým představením. V jiné dny bude možné návštěvu domluvit na telefonním čísle 776 555 034.
    Digitalizace kina přišla zhruba na tři miliony korun. Investice by mu měla zajistit další existenci a konkurenceschopnost. Nebyla navíc poslední. "Již na letošní rok jsme schválili další jeden milion korun na opravy kina, neboť si to kino zaslouží i po stránce architektonické," uvedla starostka města Eva Burešová.
    Atelier SIAL založil Hubáček spolu se svým kolegou Miroslavem Masákem v roce 1969. Ateliér získal světové renomé a vzešlo z něj několik generací uznávaných českých architektů. Tvorba ateliéru byla jako jedna z mála v 70. a 80. letech často publikována v prestižních zahraničních časopisech.
0 komentářů
přidat komentář

Související články