Dobříš chce opravit Mírové náměstí, bude se snažit získat dotaci

Vložil
ČTK
15.03.2021 13:25
Dobříš

Dobříš – Dobříš na Příbramsku plánuje rekonstrukci Mírového náměstí v centru města. Práce si vyžádají desítky milionů korun, město na ně chce získat dotaci. Konečná podoba náměstí vyplyne z architektonické soutěže, řekl ČTK místostarosta Tomáš Vokurka (ODS).

"Oslovili jsme architektonická studia, která se zabývají revitalizací veřejných prostor. Máme nějaké skici, které jsme představili stavební komisi, kde sedí odborníci, i veřejnosti. To samozřejmě vzbudilo diskusi, což je správné," uvedl Vokurka.

V další fázi by se měla uskutečnit architektonická soutěž, ze které vzejde vítězný návrh, poté se zpracuje kompletní projektová dokumentace. "Ale to je hudba poměrně daleké budoucnosti, závisí to, jak je to v městech našeho charakteru běžné, na financích. Odhadované náklady jsou 60, možná 70 milionů korun. Samozřejmě se budeme pídit po nějakém kofinancování," dodal místostarosta.

Na Mírovém náměstí jsou zastávky autobusů, v centru města pro ně jiné místo není a náměstí je bude muset pojmout i v budoucnu. Dobříš také plánuje rekonstrukci Komenského náměstí. Náklady jsou odhadovány na 25 milionů korun. Pokud půjde vše hladce, práce by mohly začít letos na podzim a skončit v příštím roce.
0 komentářů
přidat komentář

Související články