Dobříš chce diskutovat s veřejností o podobě Mírového náměstí

Vložil
ČTK
11.02.2021 18:15
Dobříš

FAM Architekti

FAM architekti: Mírové náměstí v Dobříši - západní etapa (realizace 2012)

Dobříš – Dobříš na Příbramsku chystá rekonstrukci Mírového náměstí v centru města. Radnice má k dispozici dva návrhy, o nichž chce diskutovat s veřejností. Konečná podoba náměstí vzejde z architektonické soutěže, informovala ČTK Denisa Havlíčková z městského úřadu. Náklady radnice už dříve odhadla na 60 milionů korun.


Na Mírovém náměstí jsou zastávky autobusů, v centru města pro ně podle Havlíčkové jiné místo není a náměstí je bude muset pojmout i v budoucnu.

Radnice oslovila několik architektů, kteří měli za úkol vypracovat studii nové podoby náměstí. Získala takto dva návrhy. "Cílem vedení města v tomto roce je vzbudit veřejnou debatu nad těmito koncepty a vypracovat finální zadání pro novou architektonickou soutěž, která by měla definitivní budoucí podobu Mírového náměstí určit," dodala Havlíčková.

Dobříš chce úpravami Mírového náměstí navázat na nynější rekonstrukci Pražské ulice, která je jednou z nejdůležitějších investičních akcí ve městě za poslední roky. První etapa oprav se blíží k závěru, jakmile to počasí dovolí, dělníci položí finální asfaltovou vrstvu v úseku od světlené křižovatky k dobříšskému zámku a dokončí napojení na parkovací plochy a vjezdy do okolních ulic.

Následovat bude druhá etapa rekonstrukce od světelné křižovatky na křížení ulic Fričova a Františka Průši. Spolu s vozovkou se budou opravovat také chodníky po obou stranách Pražské ulice.
0 komentářů
přidat komentář

Související články