Do čtvrtého tendru na lávku v H. Králové se přihlásily tři firmy

Vložil
ČTK
19.06.2020 16:30
Hradec Králové - Do čtvrtého tendru na stavbu lávky přes Labe v Hradci Králové se radnici přihlásily tři firmy. Výsledek tendru by mělo na konci června projednat zastupitelstvo. ČTK to dnes řekl mluvčí města Petr Vinklář. Cenové parametry nabídek radnice nezveřejnila. Stavbu lávky v lokalitě kongresového centra Aldis připravuje od roku 2003, předchozí tendry ztroskotaly na vysoké ceně.


"Zatím nemůžeme zveřejnit výši cenových nabídek, již teď ale víme, že zájem je a k určitému posunu došlo. Ke konci příštího týdne se sejde výběrová komise, která nabídky zhodnotí a posoudí," uvedl náměstek primátora pro investice Jiří Bláha (ODS). Jediným kritériem hodnocení soutěže je cena.

Zastupitelé letos v dubnu schválili, že v roce 2021 by v rozpočtu města mělo být na stavbu vyčleněno 117 milionů korun. Většinu by měla zaplatit dotace.

Stavba lávky je úzce spjata se stavbou regionálního sídla Československé obchodní banky, které v lokalitě Aldis roste od roku 2018. Firma vybraná na stavbu lávky bude moci na staveniště nastoupit až na podzim roku 2021, až stavbaři dokončí práce na budově ČSOB.

Město se v původní smlouvě s ČSOB pod sankcí 15 milionů korun zavázalo k tomu, že lávku postaví do letošního dubna, což se nestalo. Radnice ale hrozbu pokuty odvrátila, když se s bankou dohodla na posunutí termínu o více než tři roky.

V posledním tendru jediný zájemce nabídl lávku za cenu 142 milionů korun bez DPH. Druhý tendr byl zrušen také kvůli vysoké ceně, do prvního tendru se nikdo nepřihlásil. Město pro stavbu původně počítalo s cenou kolem 48 milionů korun bez DPH.

Zvláštností navržené lávky je to, že má být postavena málo obvyklou technologií speciálního vysokopevnostního betonu.
0 komentářů
přidat komentář

Související články