Hradec Králové chce vypsat soutěž na lávku přes Labe

Vložil
ČTK
09.10.2013 22:20
Hradec Králové

Hradec Králové - Hradec Králové chce vypsat architektonickou soutěž na podobu nové lávky přes řeku Labe u kongresového centra Aldis. Novinářům to dnes řekl náměstek hradeckého primátora Jindřich Vedlich. Město o stavbu přemostění neúspěšně usilovalo již před několika lety, kdy se nepodařilo prosadit pokácení dubu na místě plánované lávky.
    "Rada schválila členy komise, kteří vytvoří zadávací podmínky soutěže. Tu vypíšeme po schválení komorou architektů," řekl Vedlich. V komisi se objeví i zástupci občanských iniciativ, kteří v minulosti měli výhrady ke kácení stromů. Podle Vedlicha je možné lávku vybudovat bez kácení stromů. "Je několik možností, například využít pro stavbu volný prostor mezi stromy či lávku zakončit ve tvaru písmene Y," řekl Vedlich. Ekologové také upozorňují na to, že v místě lávky je startovací dráha ptactva z hladiny Labe.
    "Chceme se nejdříve dohodnout na zadávacích podmínkách pro architektonickou soutěž. Myslíme si, ale, že lávka je nesmírně důležitá pro celé území v lokalitě Aldis i pro napojení rekonstruovaných Šimkových sadů," řekl Vedlich, který odhaduje, že architektonickou soutěž město vypíše během dvou až tří měsíců.
    Vedlich s ohledem na složitost přípravy dokumentace pro územní rozhodnutí a ke stavebnímu povolení nepředpokládá, že by stavba mohla začít již v příštím roce. Radnice v zóně Aldis v roce 2003 vybudovala pěší bulvár za téměř 23 milionů korun. Další etapou měla být stavba lávky, která lokalitu Aldis propojí s náměstím 5. května. Kvůli stavbě lávky podle původního projektu ale bylo nutné skácet jeden dub na nábřeží Labe, proti tomu úspěšně protestovali ochránci přírody.
0 komentářů
přidat komentář

Související články