Chomutov na podzim představí, jak je možné využít bývalé lázně

Zdroj
Radka Fialová
Vložil
ČTK
20.05.2019 16:40
Chomutov

Chomutov - Chomutov na podzim představí studii využití objektu bývalých městských lázní. Vyloučena není ani demolice stavby uprostřed města. Ke konkrétním návrhům se budou vyjadřovat zastupitelé i veřejnost, o budoucnosti někdejší plavecké haly chce mít vedení radnice jasno v příštím roce. Řekl to náměstek primátora David Dinda (Nový Sever).


Odbor investic společně s architekty připraví do podzimu několik konceptů. "Měly by to být nejvíce tři konkrétní nápady, které budou rozpracované, namalované a spočítaná u nich bude ekonomika. Zpracovaný bude i odhad nákladů na demolici. V příštím roce město učiní zásadním rozhodnutím, kterým směrem se vydá," uvedl Dinda.

Druhý náměstek primátora Milan Märc (Nový Sever) je pro zbourání objektu. Primátor Marek Hrabáč (ANO) ČTK řekl, že pokud se nenajde smysluplné využití budovy do deseti let, měla by být srovnána se zemí.

Pokud se město rozhodne realizovat některý z nápadů, měl by být projekt zahrnut do vládního programu na pomoc vybraným krajům RE:START.

Městské lázně s padesátimetrovým bazénem přestaly veřejnosti sloužit v roce 2012. Od té doby se objevila řada nápadů, jak obří stavbu využít. Bylo mezi nimi centrum vzdělávání, zázemí pro surfaře s umělou vlnou, botanická zahrada a další. "Jasné je, že voda se do lázní už nevrátí," uvedl Dinda.

Lázně otevřel Chomutov veřejnosti 1. října 1980. Byl to tehdy jeden z nejmodernějších plaveckých areálů na severu Čech. Dokladem toho je třeba přepouštěcí bazén, díky němuž se mohla snížit hladina bazénu až o půl metru. Po havárii hlavního filtru provoz lázně ukončily, nahradil je akvapark v areálu bývalých kasáren na Zadních Vinohradech.

Ještě letos objekt lázní využijí filmaři. Stráví v něm čtyři dny v rámci natáčení českého detektivního seriálu, který režírují Viktor Tauš a Matěj Chlupáček.
0 komentářů
přidat komentář

Související články