Brno pozastavilo přípravy prodeje Bílého domu

Vložil
ČTK
16.12.2020 21:25
Brno

Miroslav Spurný


Brno – Brno pozastavilo přípravy prodeje takzvaného Bílého domu na Žerotínově náměstí, v němž sídlí zdravotní středisko s poliklinikou. ČTK to řekl radní pro majetek Róbert Čuma (Piráti). Ještě v létě plánovalo prodej budovy postavené v letech 1974 až 1976 podle návrhu architektů Miroslava Spurného a Františka Jakubce v dražbě.


Řada lékařů má nevypověditelné nájemní smlouvy na dalších pět až sedm let. "Prodej Bílého domu tak byl navázán na dlouhodobě plánovanou rekonstrukci Polikliniky Zahradníkova, kam by se po dokončení mohli lékaři a další zdravotnické služby přestěhovat. Tato rekonstrukce ale byla kvůli sníženým příjmům města v příštím roce odložena," vysvětlil Čuma.

Město budovu chtělo prodat asi za 150 milionů korun, její rekonstrukce by ale mohla stát dalších až 200 milionů. Budova je totiž ve velmi špatném stavu, od svého vzniku neprošla žádnou rozsáhlejší rekonstrukcí.

Diskuse se vedou také o architektonické hodnotě budovy, v níž je kromě zdravotního střediska také zdravotní škola, kavárna a promítací sál. Město zatím nerozhodlo, zda v případě prodeje bude požadovat její zachování nebo zda umožní novému majiteli budovu strhnout.
3 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Bílý dům
Ing.arch. Josef Myslivec
17.12.20 11:10
Bílý dům
DeRon
17.12.20 03:16
zachovat
Raval
18.12.20 08:29
zobrazit všechny komentáře

Související články