Brno může jednat s univerzitou o směně Bílého domu za pozemky

Vložil
ČTK
05.09.2018 08:05
Brno

Miroslav Spurný


Brno - Brno může jednat s Masarykovou univerzitou o směně nemovitostí včetně Bílého domu za pozemky univerzity pod silnicemi na kampusu. Záměr směny dnes schválili zastupitelé. V Bílém domě, který vlastní město, sídlí například lékaři. Univerzita by tam chtěla mít podle mluvčí školy Terezy Fojtové ústav výpočetní techniky. Radní Marek Janíček (ANO) řekl, že fungování ordinací není v ohrožení. Lékaři by se do čtyř let měli přesunout do rekonstruované Polikliniky Zahradníkova.

Zastupitelstvo schválilo podle Janíčka pouze záměr směny, jasnější obrysy by mělo akci dát prosincové jednání zastupitelů. Univerzita může Brnu nabídnout pozemky pod cestami, které město vybudovalo při stavbě bohunického univerzitního kampusu. "Bílý dům bychom rádi využili pro výuku a pro Ústav výpočetní techniky Masarykovy univerzity, který nyní sídlí na více místech i v pronajatých prostorech. Aktuální nájmy, které má město Brno v Bílém domě uzavřené, by případnou koupí nebyly nijak dotčeny," řekla ČTK mluvčí univerzity Tereza Fojtová. Objekt je na seznamu možných investic školy do roku 2024.

Osmipodlažní administrativní budova Bílého domu vznikla na Žerotínově náměstí podle návrhu architektů Miroslava Spurného a Františka Jakubce v letech 1974 až 1976. Patřila městskému výboru komunistické strany, po roce 1989 začala sloužit zdravotnickým účelům.

Součástí objektu je také multifunkční sál až pro 300 lidí, který nese jméno skladatele a dirigenta Břetislava Bakaly. V blízkém okolí Bílého domu jsou další budovy a provozy Masarykovy univerzity, třeba rektorát, menza, archiv, fakulta sociálních studií, filozofická fakulta, tělocvična i univerzitní kino.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Prohlášení Bílého domu za kulturní památku
Ing. arch. Martin Švec
31.10.18 09:04
zobrazit všechny komentáře

Související články