Brno plánuje za Lužánkami sportoviště za 170 milionů

Vložil
ČTK
10.03.2021 17:55
Brno

Ponava


Brno – Brno plánuje vybudovat za Lužánkami multifunkční sportoviště s celoročním provozem, které poslouží bruslení, hokeji i míčovým sportům. Odhadované náklady jsou 170 milionů korun. Současný areál je v místě bývalého zimního stadionu a využívá se pro bruslení, hokej nebo malou kopanou, uvedl brněnský radní pro sport Jaroslav Suchý (KDU-ČSL). Podle něj ale podmínky nejsou ideální a sportoviště není zastřešené.


Radní dnes schválili investiční záměr na výstavbu sportoviště a zahájili soutěž na projektovou dokumentaci. Místo by mělo sloužit veřejnosti, školám i sportovním klubům. Nyní už se sice v místě sportuje, ale podle Suchého to není ideální. "Nezastřešené sportoviště je často vystaveno silnému větru, sluneční svit pak způsobuje roztávání ledu a zkracování zimní sezony. V létě se hřiště a budova s šatnami neúměrně zahřívá," uvedl Suchý.

Město chce areál zmodernizovat. Vedení se projektem zabývalo minulý rok, nyní hledá projektanta, který v následujících 12 měsících vypracuje projektovou dokumentaci. "Plánujeme, že areál nabídne v zimních měsících kromě moderního kluziště i rychlobruslařský ovál v délce 333,3 metru splňující požadavky Mezinárodní bruslařské unie pro pořádání juniorských závodů a hokejové hřiště 60 na 30 metrů," doplnil Suchý. Úpravy se uskuteční ve dvou etapách. V první vzniknou plochy pro hokej a malou kopanou, pro bruslení a míčové sporty. Rozšíří se i stávající budova se zázemím. Ve druhé etapě je v plánu stavba oválu pro rychlobruslení, tribuny a zastřešení.

Brno za Lužánkami poblíž centra plánovalo i nový fotbalový stadion v místě starého chátrajícího. Projekt ale brzdí majetko-právní spory s podnikatelem Liborem Procházkou, který má v místě na pozemcích města podzemní garáže a tenisovou halu.
0 komentářů
přidat komentář

Související články